Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Suyu Biz, Gökçek'i Seçmen Temizleyecek

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Ankara’nın suyunu temizleyeceği sözünü verirken, seçmene "Ankara’nın suyunu temizlemek bizden, Gökçek’i temizlemek sizden" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Suyu Biz, Gökçek'i Seçmen Temizleyecek

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Ankara’nın suyunu temizleyeceği sözünü verirken, seçmene "Ankara’nın suyunu temizlemek bizden, Gökçek’i temizlemek sizden" dedi.

Karayalçın seçim kampanyası kapsamında düzenlenen toplantılara katıldı. Karayalçın burada yaptığı konuşmada kentsel dönüşüm adı altında yürütülen ve Altındağlı vatandaşların hak kayıplarına yol açan uygulamayı eleştirirken, işbaşında olan yönetimin bu tür çalışmalara 'fiyakalı' adlar bulmak dışında bir etkisi olmadığını vurguladı.

Karayalçın, Büyükşehir Belediye yönetiminin yıllardır Ankaralılardan su faturaları üzerinden paralar tahsil ettiğine işaret ederken, kendisinin bu konudaki açılımının Gökçek’in aklını başına getirdiğini belirterek şöyle konuştu:

"Bu şehirde su, hem kirli hem pahalı. Ankaralılar, Ankara’da kirli ve pahalı suyun sorunlarını yaşıyor. Ankara’nın bir üçüncü sorunu su konusundaki bir üçüncü sorunu da, su bedellerinin tahsil edilmesi. Ben bu kampanyada daha ilk günlerde göreve geldiğimizde su tahakkukunun 30 gün üzerinden yapılacağını söyledim. Ben, 'su faturaları 30 gün üzerinden tahakkuk ettirilecektir' dedim, birdenbire Melih Gökçek hidayete erdi, Belediye Meclisi’nden su faturalarının 30 gün üzerinden çıkarılmasını sağladı. Çok memnun oldum, mutluluk duydum. Demek ki dedim, ben daha belediye başkanı seçilmeden Ankaralılara hizmet vermeye başladım."

CHP Altındağ’da meydana çıktı

CHP, haftasonu Altındağ’a bağlı Çinçinbağları semtindeydi. Miting alanını iki saat önceden doldurmaya başlayan Altındağlılar, CHP Altındağ Belediye başkan adayı Ümit Buğdaycı ve Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Karayalçın’ı alkışlarla karşıladı. CHP Altındağ mitinginin ilk konuşmasını yapan Buğdaycı, "Her ortamda Kasımpaşa kabadayılığı içerisinde hareket eden Başbakan Tayyip Erdoğan’a Çinçinliler 29 Mart yerel seçimlerinde kabadaylığın nasıl olduğunu gösterecek" dedi. Altındağ ile ilgili projelerini de kısaca anlatan CHP adayı Ümit Buğdaycı’dan sonra Altındağlılara hitap eden Karayalçın, "Ankara’yı Melih Gökçek’in elinden kurtarmanın zamanı geldi. Sizlerin de bunu başaracağına inanıyorum" dedi.

Sav: Gökçek gidecek

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, "Melih Gökçek gidecek, Murat Karayalçın gelecek" dedi. Sav, Çankaya’nın, Ankara’nın kaderini etkileyecek farklı bir "kent" olduğunu belirterek, "Bu anlayış doğrultusunda sadece biz yöneticiler değil, sadece CHP’nin kayıtlı üyeleri değil, SHP’nin kayıtlı üyeleri değil, tüm Çankayalı seçmen kararlı bir noktaya gelmiş durumdadır" dedi. Seçimlerde Çankaya’da alınacak 400 bin oyun "düş olmadığını" ifade eden Sav, bu oyu "söke söke" alacaklarını savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/suyu-biz-gokceki-secmen-temizleyecek_67091.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!