Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tabanlıoğlu Mimarlık 'BD World Architecture 100'de 21 Basamak Yükseldi

Tabanlıoğlu Mimarlık, Building Design Dergisi tarafından her sene hazırlanan 'BD World Architecture 100' listesinde 89’uncu sıraya yükseldi. Tabanlıoğlu, listenin 2008 dökümüne 110’uncu olarak girmişti. mimarizm.com'da yer alan habere göre, mimar çalışan sayısı üzerinden 'dünyanın en büyük mimarlık ofisleri'nin kesin bir dökümünü ortaya koyan

yapi.com.tr
1 Tabanlıoğlu Mimarlık 'BD World Architecture 100'de 21 Basamak Yükseldi

Tabanlıoğlu Mimarlık, Building Design Dergisi tarafından her sene hazırlanan 'BD World Architecture 100' listesinde 89’uncu sıraya yükseldi. Tabanlıoğlu, listenin 2008 dökümüne 110’uncu olarak girmişti. mimarizm.com'da yer alan habere göre, mimar çalışan sayısı üzerinden 'dünyanın en büyük mimarlık ofisleri'nin kesin bir dökümünü ortaya koyan liste, bu sene 16’ncı kez gerçekleştirildi. Tabanlıoğlu, sıralamadaki tek Türk mimarlık ofisi olma unvanını da korudu.

Her senenin son aylarında gönderilen anketlere, dünya çapında binlerce mimarlık ofisinin verdiği cevaplar doğrultusunda gerçekleştirilen liste, 'mimar' tanımını ortak bir zemine oturtmayı ve mimarlık pratiklerinin sektörel ve bölgesel değerine dair profesyonel bir referans noktası oluşturmayı amaçlıyor.'World Architecture 100' 2009 listesi, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak anket içeriklerinde daha katı ve disiplinli olarak hazırlandı. Mimarlık ofislerinin serbest olarak dışarıdan çalıştırdığı mimarların da yer aldığı listelemede bu sene, yalnızca ofis bünyesinde 'kayıtlı' olarak çalışan mimarlar değerlendirmeye alındı.

Tabanlıoğlu Mimarlık, bu sene 89’uncu olarak girdiği BD World Architecture 100 listesinin Küresel Bölgeler - Orta ve Doğu Avrupa kategorisine, 2008 yılında 4’üncü, 2007’de ise birinci olarak girmişti.

mimarizm.com'un haberi için tıklayınız

'Çat Kapı' için Tabanlıoğlu Mimarlık'a yapılan ziyareti okumak için tıklayınız 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tabanlioglu-mimarlik-bd-world-architecture-100de-21-basamak-yukseldi_68205.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • İşim ile ilgili görüşme için, TABANLIOĞLU MİMARLIK bürosuna gidip, birkaç Mimar ile tanışma fırsatı bulmuştum. Gerçekten çok iyi bir firma ve çalışanları da profesyonel insanlar... Güzel çalışmalarınızın devamını diliyorum. Emirhan Tijen TEPELİ OMCAM MAKİNE VE MOZAİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ. İşletme Müdürü-Tasarımcı İSTANBUL YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!