Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tabela Ormana 254 Bin Lira

ASKİ Genel Müdürlüğü’nün, İvedik arıtma tesislerinin yanındaki boş alanı ağaçlandırmak amacıyla on binlerce sedir ağacı satın aldığı ortaya çıktı. 254 bin TL karşılığında alınan ağaçların ise aradan dört yıl geçmesine rağmen nerede olduğu bilinmiyor.

Hürriyet Gazetesi
Tabela Ormana 254 Bin Lira

ASKİ Genel Müdürlüğü’nün, İvedik arıtma tesislerinin yanındaki boş alanı ağaçlandırmak amacıyla on binlerce sedir ağacı satın aldığı ortaya çıktı. 254 bin TL karşılığında alınan ağaçların ise aradan dört yıl geçmesine rağmen nerede olduğu bilinmiyor.

30 bin toros sediri, 4 bin 500 himalaya sediri alan ASKİ yetkilileri, ağaçlar için ambar giriş tutanağı da düzenlemiş. Altında beş ASKİ yetkilisinin de imzası bulunan ambar fişine rağmen ağaçların nerede olduğu bilinmiyor. Ağaçların alındığı tarihlerde düzenlenen ambar fişlerinde satın alınan ağaçların İvedik arıtma tesisindeki alan için kullanılacağı açıkça belirtiliyor. Söz konusu alana dikilmesi için satın alınan ağaçların ASKİ depolarına girdiğini belirten ambar fişlerinde de bu ağaçların İvedik arıtma tesislerine ekilmek üzere alındığı açıkça belirtiliyor.

ASKİ yönetim kurulu aldığı kararla Ankara merkezi atıksu arıtma tesislerine dikilmek üzere 13 bin adet toros sediri alınmasını kararlaştırdı. Bu karardan önce de 7 bin ağaç daha satın alındı. Bu alımdan iki gün sonra da 10 bin adet toros sediri ve 4 bin 500 adet himalaya sediri alındı. Tüm bu ağaçlara ise toplamda 254 bin 281 TL ödendi.

Üç kalemde 254 binlik fatura

ASKİ Su ve Kanal Çalışanları Derneği Başkanı Orhan Doğan, ASKİ’nin 254 bin TL değerinde ağacın nerede olduğunu açıklaması gerektiğini söyledi. Diğer firmalardan teklif alınmadan alım yapıldığını belirten Doğan şunları söyledi:

"Çeyrek trilyon harcayarak kağıt üzerinde ağaç satın alınmış fakat ağaçların nerede oldukları belli bile değil. Üç ay içerisinde üç partide 34 bin 500 adet ağaç alınması hengi mantıkla açıklanabilir? Ayrıca miktarlara bölünerek açık ihaleden kaçınmak ihaleye fesat karıştırma anlamına gelmez mi? Bu şekilde idare aynı zamanda da vatandaş zarara uğratılmamış mıdır? Bu alınan ağaçların hangi tarihte ve kimin tarafından nereye dikildiği, dikilmedi ise hangi kişi ve kurumlara verildiği açıklanmalıdır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tabela-ormana-254-bin-lira_67138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!