Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tadilat Yetmez Yıkılıp Yapılmalı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Meriç Sümen, "Atatürk Kültür Merkezi'nde müthiş bir tadilat, yıkılması anlamına geliyor. Yeniden yaptırılsa daha iyi olur" dedi.

Sabah Gazetesib>Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Meriç Sümen, açılışında sahne aldığı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin yeniden yapılması gerektiğini söyledi. Sümen, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin AKM'den daha güzel bir sahneye sahip olmadığını ancak, binanın artık "bakımsız, sevgisiz ve himayesiz'' kaldığını kaydetti.

Kültür ve Turizm Bakanı Koç'un konuya "fevkalade hassasiyetle yaklaştığını'' belirten Sümen, "Binanın onarımı yapımı kadar masraf ve zaman alacaksa, tabii ki yeni bir opera binası yapılmasını isterim. Çünkü binanın yeni bir bina inşa edilecek kadar yıkılıp yapılmaya ihtiyacı var. Eğer müthiş bir tadilat yapılacaksa, benim için yıkılmasıyla tadilatı zaten aynı kapıya çıkıyor'' dedi. Sümen, bina yerine daha geniş kapsamlı, içerisinde daha geniş kullanım salonları, çalışma odaları, istirahat yerleri olan, kafeteryası bulunan yeni bir merkez yapılmasını desteklediklerini anlattı.
İnşaat sektörünün gelişmesi sonucu yeni merkezin kısa sürede biteceğini düşündüğünü de ifade eden Meriç Sümen, artık Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde tek bir sahneden bahsetmenin de söz konusu olmadığını bildirdi.

Merkezin 35 yıl önceki açılışında bulunan Meriç Sümen, genç sanatçılara daha çok şans tanımak için daha çok sahneye ihtiyaç bulunduğuna işaret ederek, "O kadar güzel genç sanatçılar çıkıyor ki, onları çıkarmak lazım. AKM yıkılıp yapılsa, sahne çok güzel olsa bile artık bize bir sahne yetmiyor'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tadilat-yetmez-yikilip-yapilmali_53381.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!