Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taha Holding'in Pantolon Üretim Tesisi Açıldı

Taha Holding bünyesinde yer alan Yavuz Tekstil'in Safranbolu ilçesinde kurduğu günde 4 bin pantolon üretebilecek kapasitedeki tesisi ile yeni satış ma

Dünyaaha Holding bünyesinde yer alan Yavuz Tekstil'in Safranbolu ilçesinde kurduğu günde 4 bin pantolon üretebilecek kapasitedeki tesisi ile yeni satış mağazaları törenle açıldı.
Safranbolu'nun Çevrikköprü mevkiinde kurulan tesisinin açılış töreninde konuşan Karabük Valisi Nafiz Kayalı, ülkenin istihdam yaratacak bu tür tesislere çok ihtiyacı olduğunu belirterek, bu çabaların mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kayalı, "Son yıllarda bölgede konfeksiyon alanında açılan tesisler, ekonominen canlanacağı yönünde umut veriyor. Bu tesiste 200 kişinin istihdam edilmesi sevindirici bir olaydır. Kaldı ki grubun yeni yatırım projelerinin bulunduğunu öğrendik. Bundan da son derece mutlu olduk, gurur duyduk" diye konuştu.

Ekonomik krize rağmen yatırımlarının sürdüğünü belirten Taha Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Dizdar da 20 ülkeye dört marka ile ihracat yaptıklarını belirterek, "Safranbolu'da 5 bin metrekare kapalı alana kurduğumuz tesisle üretimi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yatırımımızı yeni yatırımlar izleyecek. Bölge ekonomisini demir-çelik sektörüne olan bağımlılıktan kurtarmak için, sektör çeşitliliğinin sağlanması gerekmektedir. Bizden önce de konfeksiyon sektöründe bölgemizde yatırım yapan müteşebbis yatırımcılara teşekkür ediyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taha-holdingin-pantolon-uretim-tesisi-acildi_2018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!