Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

3. Köprü ve Bölgesel Yönetim

Taksim'de '3. Köprü İstemiyoruz' Eylemi

Ulaştırma Bakanı Binali yıldırım’ın geçen ay güzergâhını açıkladığı İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan üçüncü köprüye çevreciler karşı çıktı. ‘3. Köprü Yerine Yaşam Platformu’ üyesi bir grup, kente üçüncü köprünün yapılmasını protesto etmek için dün Beyoğlu’nda yürüyüş yaptı. Tünel Meydanı’nda toplanan platform üyeleri, üçüncü köprünün

Radikal Gazetesi
Taksim'de '3. Köprü İstemiyoruz' Eylemi

Ulaştırma Bakanı Binali yıldırım’ın geçen ay güzergâhını açıkladığı İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan üçüncü köprüye çevreciler karşı çıktı. ‘3. Köprü Yerine Yaşam Platformu’ üyesi bir grup, kente üçüncü köprünün yapılmasını protesto etmek için dün Beyoğlu’nda yürüyüş yaptı.

Tünel Meydanı’nda toplanan platform üyeleri, üçüncü köprünün yapımına karşı olduklarını içeren pankartlar açarak, sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı’na doğru yürüdü.

‘Çözüm değil rant projesi’

Grup adına açıklama yapan İstanbul Orman Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kader Cihan, kentin kuzeyindeki ormanların büyük bir bölümünün kamu kaynakları kullanılarak insan eliyle dikildiğini, İstanbulluların su, temiz hava ve dinlenme alanı gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan bu ormanların halkın paha biçilmez doğal varlıkları olduğunu belirtti. Cihan ayrıca, üçüncü köprünün trafik için bir çözüm değil, bir rant projesi olduğunu öne sürdü. Köprülerde yoğunlaşan trafiğin İstanbul trafiğinin yüzde 11’ine tekabül ettiğini ifade eden Cihan, geriye kalan yüzde 89’unun ise kent içi trafik olduğunu vurguladı. Mevcut iki köprünün yıllar içinde boğazdan geçen taşıt sayısını 30 kat arttırırken, yolcu sayısını 4 kat bile arttırmadığını söyleyen Cihan, “Üçüncü köprü İstanbul için bir ihtiyaç değildir” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksimde-3-kopru-istemiyoruz-eylemi_79447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!