Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Talimhane'nin Nişantaşı'ndan Farkı Yok'

Ahmet Misbah Demircan, konaklama turizminin merkezi olan Talimhane bölgesinin alışveriş ve kültürün de merkezi olması için ünlü markalarla görüşme yaptıklarını bildirdi. Demircan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin en çok turist çeken bölgelerinden olan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nin bulunduğu tarihi yarımadada yer alan Talimhane

Gazete Haber Türk
1 'Talimhane'nin Nişantaşı'ndan Farkı Yok'

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, konaklama turizminin merkezi olan Talimhane bölgesinin alışveriş ve kültürün de merkezi olması için ünlü markalarla görüşme yaptıklarını bildirdi. Demircan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin en çok turist çeken bölgelerinden olan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nin bulunduğu tarihi yarımadada yer alan Talimhane bölgesinin, yapılan yatırım ve projelerle bölgenin turizm üssü haline geldiğini söyledi.

Pera, Galata bölgesi, Dolmabahçe Sarayı ve İstanbul Boğazı'na erişim kolaylığına sahip olması nedeniyle turistlerin gözde mekanı haline gelen Talimhane'nin, yatırımcıların gözdesi haline geldiğini dile getiren Demircan, ''Bölgede yaklaşık 40 otel yenilendi. Burası 2010 yılı içinde 15 bin yataklı dev bir oteller vadisi olacak. 5 yıl içinde de yatak kapasitesinin yüzde 50 artmasını hedefliyoruz. Konaklama sektörü emek yoğun bir sektör. Burada 4 bin insanımız istihdam ediliyor. Bölgeye daha çok yatırım bekliyoruz'' dedi.

Belediye olarak geçen yıl bölgede yaptıkları peyzaj çalışmalarıyla Talimhane'nin adeta bir çiçek bahçesine dönüştüğünü, otelleri, restoranları, sokakları, aydınlatması ve güvenli yaşam tarzıyla bölgenin tam bir cazibe merkezi haline geldiğine işaret eden Demircan, yatırımlar sonucunda arsaların metre karesinin 3 bin dolardan 25 bin dolara çıktığını kaydetti.

Demircan, Talimhane'nin, kongre vadisine yakın olması nedeniyle de büyük yatırımların merkezi konumuna geldiğine işaret ederek, şunları söyledi:

''Gelecekte çok büyük yatırımların gelmesiyle Talimhane daha da gelişecek, büyüyecek. Kısa bir gelecekte Talimhane, konaklamayla birlikte alışveriş ve kültürün de merkezi olacak. Talimhane'yi ünlü markaların da yer aldığı bir merkez haline getirme yönünde çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda ünlü markalarla görüşüyoruz. Bunu başardığımızda Talimhane, Beyoğlu ve İstanbul'da farklı bir konuma oturacak.''

''Nişantaşı'ndan farkı yok''

Talimhane'de 35 yıldan beri hizmet sunan Lares Park Genel Müdürü Özdemir Erkan da ''Talimhane'yi dünyanın en büyük oteli, sokaklarını da bu dev otelin lobisi'' olarak tarif ettiklerini ve her lobide farklı mutfakların sunulduğu, birbirinden değişik lezzet durakları olan, müzik ve kafeleriyle çok güzel bir merkez haline geldiğini söyledi.

Bölgenin trafiğe kapalı olması ve yapılan peyzaj çalışmalarıyla farklı bir konsept yakaladığını anlatan Erkan, ''Bölgenin daha da hareketlenmesi için iyi markaların burada yer alması gerekiyor. Buranın Nişantaşı'ndan bir farkı yok. Hatta burada trafik bile yok. Buraya ünlü markalar gelse tıklım tıklım olur. Önümüzdeki 4 yıl içinde bu değişimin olacağını düşünüyoruz'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/talimhanenin-nisantasindan-farki-yok_76272.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Nişantaşı'nda 22 yıldır iş sahibi olarak şunu belirtmek isterim: Abdi İpekçi caddesi 150-200 metredir ve burada kiralar Paris'in 2-3 katıdır. Bu cadde ve ara sokaklarında her yıl 10 kiracıdan 6'sı yüksek kira fiyatları nedeniyle batar veya yer değiştirir. Gerçekte sanal bir caddedir, restoranlar dışında diğer markalar bu caddede çoğu kez sinek avlarlar. Eğer Talimhane, akıllı bir stateji geliştirirse Abdi İpekçi caddesinin sanallığını ortadan kaldırıp ayaklarının üzerine basmasını sağlar. Bu cadde ana caddedir ama her iki tarafına İSPARK elemanları park yaptırır ve dayanılmaz bir trafik yaratılır. Bu kadar yoğun trafik olan bir caddede alışveriş bir eziyete dönüşmektedir. Talimhane, eğer birinci sınıf restoranları ilkin kendisine çekebilir, müzik ortamını (sound of music) yaratabilir (her tür müzik ama gürültüsüz) ve de çok iyi de medya tanıtımı yaparsa Nişantaşı'nın pabucunu dama atar ve atmalıdır da. Daracık bir caddeye iki taraflı park izni ancak İstanbul gibi sahipsiz bir kentte olur. Bence TARLABAŞI, bu kentte doğru dürüst işler yapılabileceğinin ciddi kanıtı olmaya adaydır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!