Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tamer Nakışçı: Avrupa’nın Yaratıcı Geleceğini Belirleyecek 100 Genç Yetenekten Biri

27 ülkeden 267 aday arasında yapılan değerlendirme sonrasında İstanbul Komite üyesi olmamasına rağmen GAIA34 tarafından İstanbul’u temsil etmek üzere önerilen Tamer Nakışçı Avrupa’nın ‘ 100 Yaratıcı Genç Yeteneği’nden biri olarak seçildi. Nakışçı ‘Bilim, Araştırma ve İnovasyon’ alanında Avrupa’nın yaratıcı geleceğini belirleyecek 22 gençten biri

yapi.com.tr
Tamer Nakışçı: Avrupa’nın Yaratıcı Geleceğini Belirleyecek 100 Genç Yetenekten Biri

2009 Avrupa Yenilikçilik ve Yaratıcılık Yılı programı kapsamında Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu ortaklığı ile 20-21 Nisan 2009 tarihlerinde Brüksel’de bir Yaratıcılık Forumu düzenleniyor. 'Avrupa’nın Yaratıcı Bölgeleri ve Şehirleri' konulu bu foruma, Komite üyesi 344 bölge ve şehirden yaratıcı uygulamalar davet edildi. Bu bölge ve şehirler aynı zamanda programın ‘100 Genç Yetenek’ başlıklı bölümünde bilim, sanat, şehircilik, medya ve sosyal sorumluluk alanlarında istisnai bir başarı gösteren 18-30 yaş arasındaki adaylarını gönderdiler.

27 ülkeden 267 aday arasında yapılan değerlendirme sonrasında İstanbul, Komite üyesi olmamasına rağmen GAIA34 tarafından İstanbul’u temsil etmek üzere önerilen Tamer Nakışçı Avrupa’nın ‘100 Yaratıcı Genç Yeteneği’nden biri olarak seçildi. Nakışçı ‘bilim, araştırma ve inovasyon’ alanında Avrupa’nın yaratıcı geleceğini belirleyecek 22 gençten biri olarak gösterildi.

Aralarında televizyon programcıları, biyoteknolojistler, besteciler, mimarlar, pedagoglar, mutfak şefleri, şehir planlamacıları gibi farklı alanlardan temsilciler bulunan ‘100 Yaratıcı Genç Yetenek’, Forum süresince Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan programda kendilerini Avrupa kamuoyuna tanıtma fırsatı bulacak.

Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Tamer Nakışçı, uluslararası tasarım kariyerine FIAT’ın Milano’daki tasarım laboratuarında adım attı. 2005 yılında Nokia için tasarladığı 888 ‘şekil değiştirebilen’ telefon ile ilk uluslararası ödülünü kazandı. Nakışçı, 2006 yılında kurduğu kendi stüdyosunda aralarında Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Koleksiyon Mobilya’nın da bulunduğu kuruluşlar için tasarımlar yapıyor.

GAIA34

GAIA34 yaratıcı alanlarda, özellikle de bilim, kültür, sanat alanlarında küçük ölçekli kuruluşlara ya da şahıslara proje geliştirme ve fon kaynaklarına ulaşma konusunda hizmet veriyor. 20-21 Nisan 2009 tarihlerinde Brüksel’de yapılacak Forum’da GAIA34, İstanbul’un da içinde yer aldığı Avrupa’nın 100 şehrinin ‘Yaratıcılık’ ölçeğinde karşılaştırılacağı Yaratıcı Şehir Endeksi Projesi’nin tanıtımını gerçekleştirirken Tamer Nakışçı çocukların olumsuz yönde değişen oyun pratiklerine modern çözümler getiren “Smartground” adlı projesini sergileyecek.

Ayrıntılı bilgi için http://tamernakisci.net/ ve http://www.gaiaturkey.com  adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

E: nme@gaiaturkey.com

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/tamer-nakisci-avrupanin-yaratici-gelecegini-belirleyecek-100-genc-yetenekten-biri_68288.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!