Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tanık: İşgale İzin Vermeyeceğiz

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Konur, Karanfil sokaklar ve Yüksel Caddesi’nde basit işporta ile değil organize bir yapıyla karşı karşıya olduklarını söyledi. Sokakların girilemez hale geldiğini, belediye hizmetlerinin yeterince yürütülmesinin engellendiğini, esnafın ve müşterisinin tehdit edildiğini anlatan Tanık, “Bölgeye yeni yatırımlar

Cumhuriyet Ankara
Tanık: İşgale İzin Vermeyeceğiz

ankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Konur, Karanfil sokaklar ve Yüksel Caddesi’nde basit işporta ile değil organize bir yapıyla karşı karşıya olduklarını söyledi. Sokakların girilemez hale geldiğini, belediye hizmetlerinin yeterince yürütülmesinin engellendiğini, esnafın ve müşterisinin tehdit edildiğini anlatan Tanık, “Bölgeye yeni yatırımlar yapacağız. Bölgeyi ürküntü verir hale getiren unsurları yasaların verdiği görevlerle düzenlemeye çalışıyoruz. Bu konuda kararlıyız” dedi.

Tanık, Ankara’nın merkezinde ve kendi sorumluluk bölgelerinde yaşanan işportacı sorununu Cumhuriyet’e değerlendirdi. “Alandan çıkarmaya çalıştığımız kullanımlar basit işporta değil. Organize olmuş ve yasa dışı. Alanı da yaşanmaz hale getiriyor” diyen Tanık, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Kızılay’ın bu bölgesinin yapılı çevre kalitesini ve belediye hizmetlerinden yararlanma düzeyini yükseltmek istedik. Yerleşik esnafla çok çeşitli kereler toplantı yaptık. Günde dört kez ayrı saatlerde iş yerlerinin kapılarından, yere konmadan çöpleri teslim aldık ve araçlarla alan dışına çıkardık. İşgal nedeniyle sokaklar girilmez olduğu için belediye hizmetleri kentlinin şiddetle arzuladığı düzeyde yapılamaz hale geldi.”

‘Esnaf tehdit ediliyor’

Bölge esnafının korkutulduğunu, müşterisinin tehdit edildiğini belirten Tanık, “Zabıta gelince tezgahı toplayıp kaçan işpotacı gibi değil, zabıtaya meydan okuyan, imar hukukana, kentin işleyişine kökten karşı çıkan ve alanda yaşam kalitesini yükseltecek işlevleri alandan kaçıran bir hergemonya kuruluyordu biz buna dur dedik” değerlendirmesini yaptı. Bölgenin Ankaralı için uygar bir buluşma mekanı, özgürlük atmosferi oluşturan unsurlarını, sanatçıları kollamanın görevleri olduğunu kaydeden Tanık, “Bölgeyi hem esnaf için hem gelip gidenler için günden güne daha kullanılmaz, daha ürküntü verir hale getiren unsurları belediyemizin imkanları çerçevesinde, yasaların verdiği görevlerle düzeltmeye çalıştık. Bu konuda kararlıyız” diye konuştu. Ankaralıların, esnafın kendilerine destek verdiğini vurgulayan Tanık, iş ve istihdamla ilgili sorunu olanlara her zaman yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

‘Yeni yatırımlar yapacağız’

Kolluk gücüne başvurmayı en son nokta olarak düşündüklerini belirten Tanık, “Önceliğimiz Ankaralının esenliğidir. Bunu geliştirmek için yeni yatırımlar yapacağız, bölgede ilave düzenlemelerimiz olacak. Yaşam kalitesini geliştireceğiz” dedi. Sokağın yasa dışı ticaret tarafından işgaline karşı mücadelede her kesimden destek geldiğini belirten Tanık şöyle konuştu: “Çankya Meclisi’nin bütün grupları adına destek birliği vardır. Yerel yönetimlerden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu’nun bir açıklaması var. İşporta mücadelemizi desteklediklerini ve ilgilileri daha aktif bir tutuma çağırdıklarını ifade ettiler. Ayrıca kaymakamlık ve ilçe emniyet müdülüğü, il emniyet müdürlüğü, vali nezdinde çeişitli temaslarımız olmuştur. Kolluk kuvvetleri kendilerine ihtiyaç olduğunda konuya müdahil olacak şekilde oradadırlar. Biz kendi görevimizi yapıyoruz şu anda.”

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/tanik-isgale-izin-vermeyecegiz_88424.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!