Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tankla Topla Gelse ODTÜ'ye Giremez!

ODTÜ'nün açılış töreninin ardından ODTÜ'lüler okul içinde bir protesto eylemi düzenledi. ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Himmet Şahin, "Gökçek, tanklarıyla toplarıyla gelse de ODTÜ'ye giremez" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Tankla Topla Gelse ODTÜ'ye Giremez!

ODTÜ’nün açılış töreninin ardından ODTÜ’lüler okul içinde bir protesto eylemi düzenledi. ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Himmet Şahin, "Gökçek, tanklarıyla toplarıyla gelse de ODTÜ’ye giremez" dedi. Şahin, ODTÜ’nün şu an AOÇ’den sonra Ankara’nın ikinci akciğeri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"ODTÜ, aynı zamanda dünyaya mal olmuş ve dünya bilimine katkısı kanıtlanmış, uluslararası bir üniversitedir. Melih Gökçek’in tavırları ideolojiktir. Gökçek, Kızılırmak’tan getirdiği arsenikli suyu Ankaralılara vermesi konusunda halkı aydınlattığı için ODTÜ’ye saldırmaktadır. Saldırıların temelinde üniversitemizin, ülkenin çağdaşlaşması adına yarattığı değerler sistemine kızgınlık yatıyor."

Şahin ODTÜ’nün kimseye verilmeyeceğini ifade ederek, "ODTÜ ruhu, kişisel çıkarlar ve rant arayışı için sınırsız ve kontrolsüz politik güç isteyen yöneticilerin karşısında bir settir. Haksız saldırılara karşı üniversitemizi aynı inanç ve ruhla savunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Eylemler sürecek

Büyükşehir Belediyesi’ne karşı şimdiye kadar iki başarılı eylem gerçekleştirildiğini belirten ODTÜ’lü bir öğrenci ise yeni eylemlerin sinyalini vererek, "Gökçek, ODTÜ’yü zapturapt altına almaya çalışıyor. Eymir’i yoksullara açacağını söylüyor. Yalan. Oraya lüks villalar yaparak zenginleri ve yandaşlarını yerleştirecek. Gökçek, bu sefer baltayı taşa vuracak. ODTÜ’yü kontrol altına alamayacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tankla-topla-gelse-odtuye-giremez_63785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!