Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tapu Kadastroda Teknolojik Açılım

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 2002 yılına kadar yapılan kadastro çalışmalarının önümüzdeki 3 yılda, yeni teknolojilere göre yenileneceğini ve sayısal ortama aktarılacağını söyledi. Tapu ve Kadastro Genel müdürlüğünün 163'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından “ISO 9001 Kalite

Hürriyet Ankara
Tapu Kadastroda Teknolojik Açılım

ayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 2002 yılına kadar yapılan kadastro çalışmalarının önümüzdeki 3 yılda, yeni teknolojilere göre yenileneceğini ve sayısal ortama aktarılacağını söyledi. Tapu ve Kadastro Genel müdürlüğünün 163'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından “ISO 9001 Kalite Belgesi ve Sertifikası” verilmesi töreni, müdürlüğün konferans salonunda yapıldı.

Sertifika töreni

Bakan Demir toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluş yıl dönümünü kutlarken müdürlüğün asıl misyonunu da ortaya koyan bir kalite sertifikasyonu töreni yapılmasının çok anlamlı olduğunu söyledi. Müdürlüğün son dönemde sunduğu hizmet kalitesinin de arttığına dikkati çeken Demir, bu kapsamda, şeffaf, güvenilir ve vatandaşı memnun edici hizmetlerin verildiğini ifade etti.

TAKBİS devam ediyor

Gayrimenkulle ilgili gelişmeleri kayıt altında tutma noktasında kalite ve verimli hizmetin seri şekilde geliştirildiğini belirten Demir, “Bugün şunu ifade edebiliyoruz. En kısa sürede mülkiyet değişimini gerçekleştiren kuruluş Türkiye Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüdür” dedi. Vatandaşın yüzde 100 memnun edilmesi noktasında çalışmalar yürüttüklerini bildiren Demir, verilen hizmetin müşteri tarafından nasıl değerlendirildiğinin de takipçisi olacaklarını ve bunu kayıt altına alarak, en ufak bir olumsuzluğa dahi meydan vermeyeceklerini söyledi. Demir, Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi Projesinin (TAKBİS) devam ettiğini bildirdi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tapu-kadastroda-teknolojik-acilim-_79656.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!