Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Anıt Nihayet Restore Ediliyor

Çağlayan'daki ünlü miting alanı Abide-i Hürriyet Meydanı'na adını veren ancak ilgisizliğe terk edildiği için harabeye dönen Abide-i Hürriyet Anıtı, nihayet İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından restore ediliyor.

Yeni Şafak Gazetesiağlayan'daki ünlü miting alanı Abide-i Hürriyet Meydanı'na adını veren ancak ilgisizliğe terk edildiği için harabeye dönen Abide-i Hürriyet Anıtı, nihayet İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından restore ediliyor.

Türk tarihine yön veren İttihat ve Terakki'nin önde gelen isimlerinin mezar ve anıtlarının da bulunduğu kompleks yapı ve Abide-i Hürriyet Anıtı, ilgisizlik nedeniyle tinerci çocuklar ve alkoliklerin mekanı olmuştu. Yeni Şafak Gazetesinde daha önce "Hürriyet Abidesi perişan" başlığı ile duyurduğu haberde, anıtın bakımsızlıktan perişan halde olduğu ve atılan içki şişeleri ve poşetlerle çöplük haline gelen anıtın işlemeli mermerleri de kırılmış, üzerine argo sözcükler yazıldığı belirtilmişti. Anıt, 1891 yılında 31 Mart Vakası'nda ölen Hareket Ordusu askerleri anısına yapılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-anit-nihayet-restore-ediliyor_50027.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!