Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Çarşı Kemeraltım Kart ile AVM'lere Kafa Tutacak

Toplam 9 bin işyerinin bulunduğu Türkiye'nin en büyük çarşılarından biri olan tarihi Kemeraltı, alışveriş merkezlerine karşı rekabet etmek için Kemeraltım Kart projesini uygulamaya sokmaya hazırlanıyor. Alışveriş yaptıkça limitsiz şekilde birikecek puanlarla hediye kazandıracak olan kartın 1000 işyerinde geçerli olması, 300 bin İzmirli'nin de bu

Referans GazetesiToplam 9 bin işyerinin bulunduğu Türkiye'nin en büyük çarşılarından biri olan tarihi Kemeraltı, alışveriş merkezlerine karşı rekabet etmek için Kemeraltım Kart projesini uygulamaya sokmaya hazırlanıyor. Alışveriş yaptıkça limitsiz şekilde birikecek puanlarla hediye kazandıracak olan kartın 1000 işyerinde geçerli olması, 300 bin İzmirli'nin de bu kartı kullanması hedefleniyor. Kart sayesinde Kemeraltı esnafı müşterisini her yönüyle tanıyıp, ona uygun kampanyalar düzenleyebilecek. Daha fazla kişi çarşıdan alışverişe teşvik edilecek. Kayıtdışı ekonominin de önüne geçilecek.

Tarihi Kemeraltı Derneği Başkanı ve çarşı esnafının kurduğu Kemeraltı AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gülaylar, "Çarşı esnafı bu kart sayesinde artık müşteriye hem alışveriş avantajları sunacak, hem de onu yakından tanıyacak. Alışveriş merkezleri ne yapıyorsa, biz tüketicilere daha fazlasını yapacağız. Her alışverişin yüzde 1,5'i müşteriye hediye puanı olarak verilecek. Oluşturacağımız ortak havuzdan diledikleri hediyeyi alabilecekler. Nakit, veresiye, taksit, kredi kartı kullanılarak yapılan alışverişlerde Kemeraltım Kart kullanılabilecek. Kartın yıllık ücreti olmayacak" açıklamasını yaptı.
 
Giden müşteri geri gelecek

Gülaylar, projeye İzmir Vergi İdaresi Başkanlığı'nın ve İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği'nin de desteğini aldıklarını vurguladı. Kemaraltı'nın her geçen gün daha az müşteri çektiğini belirten Gülaylar, tüketicileri büyük alışveriş merkezlerine ve semt pazarlarına kaptırdıklarını söyledi.

Gülaylar, "Ağlanıp sızlanmak fayda vermiyor. İzmirliyi çarşıya çekecek projeler geliştirmeliyiz. Bu gerçekten yola çıktık. Müşteri velinimetimizdir diyen ve kaliteli ürünler satan 200 firmayı Kemeraltı Markalar Birliği'nde topladık. Bu sayıyı bine çıkarmayı hedefliyoruz. Tüketici danışma ofisleri açıyoruz. Firmalarımızın ürünlerini elektronik ortamda satmak için Kemeraltı AVM projesine başlıyoruz. Kemeraltım Kart yakın zamanda devreye girecek. Böylece kaybettiğimiz müşteriyi kazandığımız gibi, yeni ziyaretçileri de çekeceğiz" diye konuştu.
 
Maliye POS cihazı dağıtsın

Proje önündeki tek engelin POS cihazı olduğunu belirten Gülaylar, çarşıdaki küçük ve orta ölçekli esnafa 200 euro tutarındaki bu cihazların Maliye Bakanlığı tarafından verilmesini önerdi. Gülaylar, bu kapsamda önümüzdeki günlerde Maliyet Bakanı Kemal Unakıtan ile görüşeceklerini söyledi.

Kemeraltım Kart'ın hediyelerin yanı sıra başka avantajları da olacağını dile getiren Gülaylar, "Çarşıdaki bazı sinemalarla anlaşma yapıp, yüzde 50 indirimli bilet sunacağız. Acil tıp hizmetleri yapan bir firmayla anlaşacağız. 25 YTL alışveriş yapan müşteriye bedava otopark imkanı sunacağız" dedi.
 
Müşteriye doğum günü jesti

Mehmet Gülaylar, Kemeraltı Kart sayesinde bu kartı kullanan müşterilerin ayakkabı numarasından tuttuğu futbol takımına, sevdiği renklerden doğum gününe kadar her türlü bilginin toparlanacağını söyledi. Gülaylar, "Müşteriye doğum gününde belki bir çiçek gönderilecek belki de özel indirim yapılacak. Bu uygulama ile müşteriyi onurlandıracağız. Ayrıca esnaf en hatırlı müşterisinin kim olduğunu görecek. Çarşıda harcamaların ne düzeyde olduğunu yakından izleyip, ona göre kampanyalar yapacağız" dedi.
 
Kemeraltı değişiyor

* 200 işyeri Markalar Birliği'ni oluşturdu.
* Bu sayı 1000'e yükselecek.
* Kalite bilinci artırılacak.
* Tüketici danışma ofisleri kuruluyor.
* Çarşıdaki ürünler elektronik ortamda satılacak.
* Kemeraltım Kart ile yeni müşteri çekilecek.
* 300 bin sabit müşteri hedefleniyor.
* Kartla kayıtdışı alışveriş önlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-carsi-kemeraltim-kart-ile-avmlere-kafa-tutacak_63871.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!