Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihî Eserler İçin Sponsor Aranıyor

Türkiye’de bulunan 10 binin üzerinde tarihî eser konumundaki vakıfların onarım, restorasyon ve korunmaya ihtiyacı var. Devlet kaynaklarıyla

Zamanb>Türkiye’de bulunan 10 binin üzerinde tarihî eser konumundaki vakıfların onarım, restorasyon ve korunmaya ihtiyacı var.

Devlet kaynaklarıyla mümkün olmayan bu onarımlar için özel sektör harekete geçirilecek. Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, vakıf konumundaki tarihî eserlerin sonraki nesillere bırakılabilmesi için, hemen hepsinin ciddi onarımlara ihtiyacı olduğunu belirterek, bunun devlet kaynaklarıyla yapılmasının mümkün olmadığını, ancak özel sektörün desteği ile gerçekleştirilebileceğini söyledi. Bugüne kadar bu tür eserlerin restorasyonu için ciddi çalışmaların yapılmadığını ifade eden Beyazıt, 10 bine yakın eserden her yıl en az 500’ünün bakımının yapılması gerektiğini dile getirdi. Türkiye’deki vakıfların, Türk geleneklerini ve tarihini yansıttığını söyleyen Beyazıt, eserlerin günümüzde atıl bir durumda bırakılmasını eleştirerek, tarihî eserlerin kısa süre içerisinde onarılıp halkın kullanımına açılmasını hedeflediklerini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-eserler-icin-sponsor-araniyor_3333.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!