Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Kentler Birliği Antakya’da

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, üç semavi dinin bir arada yaşadığı Antakya ve Hatay’ı dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini belirterek “Tarihi Kentler Birliği’ne üye 500’den fazla vali, belediye başkanı ve temsilciyi kültürel miras, ortak paydada buluşma ve üç uygulama örneği noktasında kentimize davet ettik. Bu üç günlük buluşma programında

Cumhuriyet Gazetesi
Tarihi Kentler Birliği Antakya’da

Dünyanın ilk yerleşim birimlerinden biri olan Antakya, 19 - 21 Şubat tarihleri arasında Tarihi Kentler Birliği toplantısına ev sahipliği yapacak.

Yılda iki kez bir araya gelen “Tarihi Kentler Birliği Buluşması”yla ilgili basın toplantısı düzenleyen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, üç semavi dinin bir arada yaşadığı Antakya ve Hatay’ı dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini belirterek “Tarihi Kentler Birliği’ne üye 500’den fazla vali, belediye başkanı ve temsilciyi kültürel miras, ortak paydada buluşma ve üç uygulama örneği noktasında kentimize davet ettik. Bu üç günlük buluşma programında Antakya kent dokusunda yapılan ve yapılabilecek çalışmaları ele alacağız” diye konuştu.

Kültürel miras konulu oturuma; Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Şeref Fakıbaba, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey katılacak. ÇEKÜL Vakfı ve TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve vakıf temsilcilerinin de katılacağı buluşmada, eski belediye binasında MKÜ ile Antakya Belediyesi’nin hazırladığı üç boyutlu eski Antakya sergisinin de açılışı yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kentler-birligi-antakyada_76785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!