Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Kızılay PTT Binası Otel mi Olacak?

Ankara'nın tarihi Kızılay PTT binası otel mi olacak? SSK İş Hanı yıkılacak mı? Bu soruları, "Ankara'ya kötü görüntü yakışmıyor. Bütün eski başkanlar hatta Başbakan bile bundan sorumlu" diyen Çankaya'nın CHP'li Belediye Başkanı Tanık yanıtladı. Yaklaşık 30 yıldır, üst katında bir alışveriş merkezi bulunan Kızılay PTT binasıyla ilgili önerilere açık

Akşam Gazetesi
Tarihi Kızılay PTT Binası Otel mi Olacak?

nkara'nın tarihi Kızılay PTT binası otel mi olacak? SSK İş Hanı yıkılacak mı? Bu soruları, "Ankara'ya kötü görüntü yakışmıyor. Bütün eski başkanlar hatta Başbakan bile bundan sorumlu" diyen Çankaya'nın CHP'li Belediye Başkanı Tanık yanıtladı.

29 Mart Yerel Seçimleri'nde Ankara'nın en önemli ilçelerinden Çankaya'nın Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP'li Bülent Tanık, Akşam Gazetesi'nin sorularını yanıtladı. Belediyedeki makam odasında bir araya geldiğimiz Tanık, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapıcı ilişkiler kurduklarını, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilişkileri rayına oturtmak için girişimde bulunduklarını ve 'uzlaşmacı' bir anlayışı temel aldıklarını söyledi.

"Gökçek'le uzlaşmaya ve işin gereğini yapmaya yönelik çalışmamız oldu. Kavgacı değil, işbirliğini esas alan bir anlayışa sahibiz" diyen Tanık, Cumhurbaşkanı Gül ile yaptıkları görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret ettiğimde, bizi takdir ettiklerini söyledi. Bana, 'Çankaya Belediyesi'ndeki ekip yapısını diğer belediyelere örnek olacak bir şekilde oluşturmuşsunuz. Kent estetiği konusunda sizden beklentilerimiz var. Bu konuda da size her konuda destek olacağız dedi".

Yüksel, rant kavgası

Yüksel Caddesi'nde çıkan olayların aslında bir rant kavgası olduğunu ve bunun siyasi kamuflaja büründürüldüğünü söyleyen Tanık, "Oralarda yozlaşma olarak tabir ettiğimiz, düşük düzeyli ve kayıt dışı ticari hegemonyanın kurulması nedeniyle bu tür çirkin olaylar yaşanıyor" diye konuştu.

Bazı merkezi bölgelerin, kasaba görüntüsünden daha kötü durumda olduğunu anlatan Tanık, "Bu görüntüler Ankara'ya yakışmıyor. Bunda benim, önceki başkanların, Başbakan'ın, hatta Cumhurbaşkanı'nın bile sorumluluğu bulunuyor" dedi. Tanık, bu gibi yerlerdeki esnafın durumunun da gözden geçirileceğini, Kızılay çevresindeki merkezlerde artık sıkı kontrol mekanizmasının işletileceğini belirtti.

Kızılay'ın göbeğine otel

Yaklaşık 30 yıldır, üst katında bir alışveriş merkezi bulunan Kızılay PTT binasıyla ilgili önerilere açık olduğunu söyleyen Tanık, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, binanın otel yapılması fikrine tepki göstermesine katılmadığını söyledi. Tanık, "Bina satıldıktan sonra otel olacağı söylendi. Ankara'ya canlılık getirecekse ve otopark sorunu olmayacaksa neden olmasın? Geceleri karanlık kalan Kızılay'ı cazibe merkezi haline getirebilir" dedi. Tanık yine de tek seçeneğin otel olmadığını, Ankara'nın sembollerinden biri olan PTT binasının kültür merkezine dönüştürülebileceğini de anlattı.

Yeşil alanda binaya izin veremem

"Çankaya'nIn, aşırı betonlaşma nedeniyle giderek çirkinleştiği, nefes alınamaz hale gelindiği" eleştirilerini ise Tanık şöyle yanıtladı: "Benim belediye başkanlığım döneminde bir karış yeşil alanın üzerine bile inşaat izni vermedik. Her semte, her bölgeye yeşil alanlar hedeflerimiz arasında. Halkımız çok yakında farklı bir anlayışı, yaşam kalitesinin yükseldiğini görecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kizilay-ptt-binasi-otel-mi-olacak_70105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!