Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Köşk Çocuk Neşeşine Karışıyor

1900'lü yılların başında yapıldığı tahmin edilen ve 2005 yılında iki büyük yangın geçiren Tarihi Enver Paşa Köşkü, İl Özel İdaresi'nin yaptırdığı restorasyonla yeniden doğdu. Restorasyonun ardından Büyükçekmece Çocuk Kültür Evi olarak yeniden düzenlenen tarihi köşk, artık küçük misafirlerini ağırlayacak.

yapi.com.tr
Tarihi Köşk Çocuk Neşeşine Karışıyor

1900’lü yılların başında yapıldığı tahmin edilen ve 2005 yılında iki büyük yangın geçiren Tarihi Enver Paşa Köşkü, İl Özel İdaresi’nin yaptırdığı restorasyonla yeniden doğdu. Restorasyonun ardından Büyükçekmece Çocuk Kültür Evi olarak yeniden düzenlenen tarihi köşk, artık küçük misafirlerini ağırlayacak.

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından 2007 yılında başlatılan restorasyon, tarihi köşkün 108 yıl aradan sonra tekrar İstanbul’un kültür hayatında ki yerini almasını sağladı.

Proje bedeli dahil 430 bin TL’ye mal olan Enver Paşa Köşkü restorasyonunda, yapının öncelikle hasar gören taşıyıcı sistemi güçlendirildi. Eksik döşemeler ve merdiven, Koruma Kurulunun onaylı restorasyon projesine uygun olarak yeniden yapıldı. Yapının zarar gören çatısı, tavanları ve dış cephe kaplama ve profilleri özgün detaylarına uygun restore edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kosk-cocuk-nesesine-karisiyor_66181.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!