Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Müzede Bilgisayar Çıktısı Tablo

Genelkurmay Başkanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı’nın birlikte müze haline getirdiği Malıköy Tren İstasyonu’nda orjinal diye sergilenen tabloların bilgisayar çıktısı olduğu anlaşıldı.

Hürriyet Gazetesi
Tarihi Müzede Bilgisayar Çıktısı Tablo

Genelkurmay Başkanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı’nın birlikte müze haline getirdiği Malıköy Tren İstasyonu’nda orjinal diye sergilenen tabloların bilgisayar çıktısı olduğu anlaşıldı.

Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından hizmete açılan Malıköy İstasyonu Müzesi’nde orjinal diye sergilenen tabloların bilgisayar çıktısı olduğu anlaşıldı.

Ankara Hürriyet muhabiri eşliğinde tabloları inceleyen uzmanlar, röprodüksiyon (baskı eser) tabloların bazı yerlerine boya sürülerek orjinalmiş havası verilmeye çalışıldığını tespit etti. Müzede bulunan üç tablo için hangi kurumun ne kadar fiyat ödediği bilinmezken, müze bahçesindeki atların da fiber malzemeden yapıldığı ortaya çıktı.

Tarihi bilinç

Malıköy İstasyonu, Sakarya Meydan Savaşı’na tanıklık etmiş ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından müze haline getirilmek istenmişti. Yapılan çalışmaların ardından müze 25 Haziran 2008’de Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açılmıştı.

Orgeneral Büyükanıt törendeki konuşmasında; "Hayalim, gençlerimizin Ankara’dan buharlı trene binip buralara gelmesi ve bilinçlenmeleridir” derken, Yıldırım da, “Geçmişini bilmeyen milletlerin, geleceğe yönelik planları hep başarısız olur" şeklinde konuşmuştu.

Protokol müzeyi gezdi ama anlamadı

Malıköy Tren İstasyonu Müsesi’nin açılışına Genelkurmay Başkanı ve Ulaştırma Bakanı’nın yanı sıra çok sayıda üst düzey yetkili katılmış ve müzeyi gezmişti. Ancak, hiçbir yetkili tabloların orjinal olmadığını anlayamadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-muzede-bilgisayar-ciktisi-tablo_74283.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!