Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Okulların Onarımını Büyükşehir Belediyesi Üstlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası’ çerçevesinde, aralarında Gazi Lisesi ve Ankara Lisesi’nin de bulunduğu 7 tarihi okul binasının onarımını üstlendi.

Zamannkara Büyükşehir Belediyesi, ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası’ çerçevesinde, aralarında Gazi Lisesi ve Ankara Lisesi’nin de bulunduğu 7 tarihi okul binasının onarımını üstlendi.

Proje ile Ankara Gazi Lisesi ve Ankara Lisesi’nin yanı sıra Atatürk İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi, Ankara Ticaret Meslek Lisesi, And Ticaret Meslek Lisesi ve Şeref Uludağ Kız Teknik Olgunlaştırma Enstitüsü’nün de binaları onarılıp, gerekli bakımlar yapılacak. Onarımı yapılacak okullarda, ilk etapta bahçe duvarları yenilenecek. Çökmüş bahçe duvarlarının yıkıntıları toplanarak, buralara aslına uygun yeni duvarlar inşa edilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu okullarda ayrıca kiremitleri çatlayan, yağmur ve kar suyu sızdıran çatıların da onarılacağını dile getirdi. Okulların bahçe düzenlemesinin de yapılacağını belirten yetkililer, bahçelerde yeni peyzaj çalışmasına gidileceğini açıkladı. Okul bahçelerinin yeni bitki gruplarıyla zenginleştirileceği ve her bir okul bahçesinde özel bakım yapılacağı ifade edildi. Tarihi okulların onarım kararının Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülerek alındığını belirten yetkililer, okullardaki onarım çalışmalarını, eğitim—öğretim dönemi başlamadan bitirmeye çalışacaklarını dile getirdi. Yetkililer, okullardaki onarım çalışmalarının tarihe sahip çıkma bilincinin gereği olduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-okullarin-onarimini-buyuksehir-belediyesi-ustlendi_30291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!