Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarım Arazisine Uçaklar İnecek

Mersin Toprak Koruma Kurulu, Tarsus’un Kargılı, Karsavuran, Çiçekli, Ballıca ve Çağbaşı köyleri sınırları içerisinde bulunan ve birinci sınıf tarım arazisi olan parseller üzerine Çukurova Bölgesel Havalimanı kurulması projesine 2’ye karşı 8 oyla onay verdi. Kurul, tavsiye kararını Tarım Bakanlığı’na bildirdi.

Cumhuriyet GazetesiMersin Toprak Koruma Kurulu, Tarsus’un Kargılı, Karsavuran, Çiçekli, Ballıca ve Çağbaşı köyleri sınırları içerisinde bulunan ve birinci sınıf tarım arazisi olan parseller üzerine Çukurova Bölgesel Havalimanı kurulması projesine 2’ye karşı 8 oyla onay verdi. Kurul, tavsiye kararını Tarım Bakanlığı’na bildirdi.

Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel, birinci sınıf tarım arazisine kurulması planlanan havaalanının önemli bir yatırım olduğunu savundu. Gökçel, “Çukurova Bölgesel Havalimanı, sadece Mersin’e değil, Tarsus’a da, Adana’ya da son yıllarda yapılmış en büyük devlet yatırımı olacak. Bu durum hem turizm sektörünü, hem lojistik sektörünü hem de bizim alanımız olan tarımı yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle, bölge tarım arazisi olsa da havaalanı projesine olumlu bakıyoruz. Havalimanının, tarıma dayalı ihracatın da önünü açacağını düşünüyoruz” dedi.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/tarim-arazisine-ucaklar-inecek_82293.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!