Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Kent, UIA'da Tarlabaşı'ndaydı

Tarlabaşı’nda Çökmeye Hazır Binaların Yıkımına Başlandı

Beyoğlu’nun Tarlabaşı semtinde çökme tehlikesi bulunan eski binaların yıkılmasına başlandı. Daha önce tahliye edilen binalar belediye görevlile

Zaman
Tarlabaşı’nda Çökmeye Hazır Binaların Yıkımına Başlandı

b>Beyoğlu’nun Tarlabaşı semtinde çökme tehlikesi bulunan eski binaların yıkılmasına başlandı. Daha önce tahliye edilen binalar belediye görevlileri tarafından kontrollü bir şekilde yıkılıyor.

Kazma ve küreklerle yürütülen yıkım çalışmalarında diğer binaların zarar görmemesi için iş makineleri kullanılmıyor.

Kadın Çıkmazı Sokak’ta çöken binada 6 kişinin ölmesiyle gündeme gelen Tarlabaşı’ndaki eski binalardan bazılarının yıkılma işlemleri, Anıtlar Kurulu’ndan alınan iznin ardından kontrollü bir şekilde yapılıyor. Belediye görevlileri Budak Sokak 8 numarada bulunan 3 katlı binayı kazma ve küreklerle yıkmaya başladı. Diğer binaların zarar görmemesi için iş makinelerinin kullanılmadığı yıkım çalışmalarının birkaç gün süreceği belirtildi. Bu arada yıkım dolayısıyla evlerinden tahliye edilen vatandaşlar kendilerine söz verilmesine rağmen hiçbir yardımda bulunulmamasından yakındı. Kadın Çıkmazı Sokak’taki evinde 5 seneden beri oturduğunu söyleyen Bayram Özdemir isimli vatandaş evine bitişik olan apartmanın ana kolonunun çatlaması nedeniyle yıkım kararı alındığını belirterek, “Binada inceleme yapan yetkililer yıkım kararı aldı. Bu nedenle binada oturan insanlar tahliye edildiler.” dedi. Kendilerine ait 5 katlı binanın, yıkılacak olan bina ile bitişik olduğunu ifade eden Özdemir, belediye ve Vakıflar idaresi tarafından kendilerinin de evlerinden tahliye edildiğini söyledi. Görevlilerin toparladığı eşyalarının, belediyeye ait bir depoda muhafaza edildiğini, kendinin ve ailesinin ise açıkta kaldığını söyleyen Özdemir, “Kardeşimle birlikte 15 kişilik bir aileye sahibiz. Bize evi boşaltın dediler. Biz de denileni yaptık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Gürtuna bize yardım edeceğine dair söz verdi. Ancak şu zamana kadar ne gelen var ne giden. Mağdur olmuş durumdayız. Yetkililerin durumumu zu görmesini istiyoruz.” diye yakındı.Tahliye edilen evlerin yıkımına, vakıflar idaresine mensup görevliler tarafından dün başlandı. Apartman sahibi Özdemir de yıkım çalışmalarını ailesiyle birlikte üzüntüyle seyretti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarlabasinda-cokmeye-hazir-binalarin-yikimina-baslandi_8971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!