Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarlalara Kanalizasyon Suyu

Gaziantep ve çevre illerin sebze-meyve ihtiyacının karşılayan Oğuzeli'ndeki tarlalara 3 aydır kanalizasyon suyu karışıyor. Önlem alınmazsa Sacır Deresi'nin suladığı tarlalarda yetişen sebze ve meyveler zehir saçacak. Oğuzeli ilçesinden geçen Sacır deresinin suyu tarla ve bahçelerde kullanılıyor. Yetiştirilen sebze ve meyve komşu illere de

ntvmsnbc
Tarlalara Kanalizasyon Suyu

Gaziantep ve çevre illerin sebze-meyve ihtiyacının karşılayan Oğuzeli'ndeki tarlalara 3 aydır kanalizasyon suyu karışıyor. Önlem alınmazsa Sacır Deresi'nin suladığı tarlalarda yetişen sebze ve meyveler zehir saçacak. Oğuzeli ilçesinden geçen Sacır deresinin suyu tarla ve bahçelerde kullanılıyor. Yetiştirilen sebze ve meyve komşu illere de gönderiliyor. Ancak dereye karışan kanalizasyon suyu hastalık saçıyor.

İlçede kuruyan ağaçlar meyve veremez hale geldi. Sacır Deresi'nin Oğuzeli ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Kayacık Barajına karışması da bir diğer endişe konusu. TEMA Vakfı Gaziantep Şubesi Başkanı Sait Köse anlatıyor: "Sacır deresinin oldukça geniş alanlı sulayan ve Kayacık barajının ana damarlarından biri olan derenin hemen alt tarafında narın narenciyenin yetiştiğini düşünürsek bu su kaynağının ne kadar kirli olduğunun ifadesiyle birlikte bizim sadece bu yörenin insanları değil bu suyun dağıtıldığı bu suylla beslenen tüm yörelerin büyük bir risk altında olduğunu ifade etmek isterim."

Oğuzeli ilçesi Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GASKİ Genel Müdürlüğü'nü önlem almamakla suçluyor ve şunları söylüyor: "Öğuzeli'nin Yeşildere'nin Çaybaşı'nın bunların tamamının kanalizasyon atıkları Sacır'a dökülüyor.İnşallah aşağıdaki yapılan arıtma tesisi ile bunların tamamı arıtma tesisine bağlanacak bunlardan Sacır deresine kanalizasyon dökülmeyecek ve böylece biz bu dereyi ciddi manada temizlemiş olacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarlalara-kanalizasyon-suyu_71114.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!