Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tasarım Alanındaki Son Gelişmeler Tartışıldı

Autodesk, Autodesk University Extention İstanbul 2016 (AUx İstanbul) ile 600’ün üstünde tasarımcı, mimar ve farklı sektörden pek çok profesyoneli ikinci kez İstanbul’da ağırladı.

yapi.com.tr
Tasarım Alanındaki Son Gelişmeler Tartışıldı Autodesk Türkiye Ülke Lideri Murat Tüzüm

Mimar, mühendis ve pek çok sektör profesyonelinin katıldığı Autodesk University Extension (AUx) İstanbul’da, tasarım alanındaki son teknolojiler tartışıldı. AUX İstanbul 2016’ya katılan profesyoneller, Autodesk’in üst düzey yöneticilerinden şirketle ilgili en güncel duyuruları dinlemenin yanı sıra, tasarım ve teknoloji dünyasına ilişkin trendler ve pek çok ilginç proje hakkında da bilgi edindi. Katılımcılar etkinlikte, dünyanın çeşitli bölgelerinden ve Türkiye’den gelen tasarımcılar ve ilham veren profesyonellerle de tanışma fırsatı yakaladı. Autodesk işbirliği ile hayata geçen Üçüncü Havaalanı ve Kabataş – Mahmutbey Metro Hattı gibi projelerin yanı sıra, Fusion 360 ve 3D printing teknolojiler de AUx İstanbul 2016’da ilgi gören konular arasındaydı. Autodesk’in üst düzey yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan etkinlik, üretim, inşaat ve diğer sektörlere odaklanan paralel oturumlarla devam etti. Katılımcıların hayal etmelerine, tasarlamalarına ya da daha sürdürülebilir bir dünya yaratmalarına olanak sağlayan yeni teknolojilerin sergilendiği Autodesk Galeri ise büyük ilgi gördü.

Türkiye için bir fırsat

AUx İstanbul 2016, Autodesk Türkiye Ülke Lideri Murat Tüzüm’ün açılış konuşması ile başladı. Murat Tüzüm “Sanayi Devrimi’nden sonra yaşanan en büyük değişimin eşiğindeyiz. Erişilebilir 3D tasarım alanındaki gelişmeler ve yeni üretim teknolojileri, tasarım, mühendislik ve eğlence sektörlerinde iş yapış şekillerini değiştiriyor. Türkiye en hızlı büyüyen pazarlardan biri ve özellikle inşaat, üretim ve eğitim alanında oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Tasarımcı, mühendis ve profesyoneller ile Türk iş dünyasının liderlerini AUx İstanbul 2016 ile ikinci kez İstanbul’da ağırlamaktan ve onlarla birlikte bu yeni çağa tanıklık etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

AutodeskAutodesk Global Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı Callan Carpenter

Tasarımın geleceği

Autodesk Global Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı Callan Carpenter de “Tasarımın Geleceği” hakkında bir konuşma yaptı. Callan Carpenter, Autodesk’in, yüksek performanslı bir araba, gökyüzüne uzanan bir gökdelen, akıllı telefonlar ya da müthiş filmleri gibi inanılmaz şeyleri hayata geçiren mühendislere ve tasarımcılara olan desteğini vurguladı. Carpenter, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün bulut, sosyal ve mobil bilişim üzerine çalışan profesyonellerin ve ekiplerin hiç olmadığı kadar birbiri ile bağlantılı olduğu bir çağdayız. Bu ‘birbirine bağlı olma durumundan’ fayda yaratmak, tasarımı en uygun hale getirmek ve ürün ya da projelerin çeşitli safhalarını gerçekleştirmek veya kullanmak için tasarımı sadece optimum hale getirmenin ötesine geçmek gerekiyor. Bir ürünün yaratıma şeklini, hatta bu ürüne bağlı sistemleri optimize etmemiz gerekiyor. Görüyoruz ki, tasarım sürecinde dijital ve fiziksel dünya baştan sona kadar birbiri ile entegre durumda. 3D printing, mikro fabrikalar, dron’lar ve gerçeklik an’ları gibi üretimde ve inşaatta kullanılan gelişmiş teknolojiler çok yakında vazgeçilmez hale gelecek.”

AutodeskAutodesk Üretim Stratejisti Diego Tamburini

Yeni trendler

Konuşmasında “Nesnelerin İnterneti” kavramına odaklanan Autodesk Üretim Stratejisti Diego Tamburini dijital tasarım dünyasındaki trendlere ve bu trendlerin üretim sektöründe yarattığı etkilere değindi. “Müşteriler, daha akıllı, birbiri ile daha bağlantılı, çok daha verimli ve kullanımı kolay ürünler talep ediyor. Bunun yanı sıra, insanlık da – iklim değişimi, global ısınma, gıda güvenliği, işsizlik, terörizm, su sıkıntısı, ekonomik eşitsizlik, aşırı nüfus, trafik, kirlilik gibi ancak çok taraflı sistemlerce geliştirilebilecek çözümler gerektiren ciddi problemlerle yüzleşiyor. Tüm bu karmaşaya ek olarak, teknolojik ilerlemeler de katlanarak artıyor. Bu hız, rekabet edebilmek için şirketlerde, yeni teknolojileri anlama ve adapte olma baskısı yaratıyor. Biz Autodesk olarak, üretim alanında müşterilerimizin karşılaştıkları tüm bu zorlukları anlıyoruz. İnovasyon kültürümüz, gelecek vaat eden yeni teknolojiler arayışında olmamız ve ürün ile hizmet modellerimizle müşterilerimizin bu değişim sürecini en iyi şekilde atlatmalarına destek oluyoruz” dedi.    

AUx İstanbul 2016, kendi ürün ve çözümlerini etkinliğin stand alanlarında sergileyen HP’nin ana sponsorluğunda ve Altar Teknoloji, Zaxe, Lumion, MSI and Avnet’in sponsorluğu ile gerçekleşti.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasarim-alanindaki-son-gelismeler-tartisildi_151304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!