Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tasarım Duvar Kâğıtları...

Tasarım duvar kâğıtları, duvar kâğıdı deyince akla ilk gelen İngiltere’de başlayan bir akım. Son birkaç yıldır popüler olan tasarım odaklı duvar kâğıtlarını Türkiye’de de bulmak mümkün. Örneğin Studio Nommo; kişiye ve mekâna özel duvar kâğıdı tasarımları sunuyor. Studio Nommo’nun duvar kâğıtları Türk ve yabancı, genç tasarımcılardan oluşan bir

Cumhuriyet DERGİ
Tasarım Duvar Kâğıtları...

Geçen hafta ev grafitilerinden bahsetmiştik. Konu evlere hareket getirmek ve renk katmak üzerineydi. Şimdi yine, aynı amaca hizmet eden duvar kâğıtlarından bahsedeceğiz. Yıllar önce çok revaçta olan duvar kâğıtları kısa süre öncesine kadar demode olarak görülürdü. Şimdi yeniden karşımıza çıkıyorlar. Ancak artık alışageldik duvar kâğıtları gibi değiller; hem şekil hem de işlev bakımından. Eskiden pürüzleri kapatmak amacıyla kullanılan bu duvar kâğıtları şimdi evleri güzelleştirmek için kullanılıyor. Çünkü artık gözü yormaktan ziyade göze hitap eden duvar kâğıtları da bulunabiliyor.

Tasarım duvar kâğıtları, duvar kâğıdı deyince akla ilk gelen İngiltere’de başlayan bir akım. Son birkaç yıldır popüler olan tasarım odaklı duvar kâğıtlarını Türkiye’de de bulmak mümkün. Örneğin Studio Nommo; kişiye ve mekâna özel duvar kâğıdı tasarımları sunuyor. Studio Nommo’nun duvar kâğıtları Türk ve yabancı, genç tasarımcılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanıyor. Ekipte grafik tasarımcıları, illüstratörleri, kumaş tasarımcıları da bulunuyor. www.studionommo.com adresli web sitesinden hizmet veren Studio Nommo, tasarımlarını dört farklı kategori altında sunuyor. Sitede bu kategorileri ve içeriklerinde yer alan duvar kâğıdı desenlerini görmek mümkün.

Kategorilerden Chichi nommo, daha klasik tasarımları tercih edenlere yönelik, Cool nommo alternatif tasarımları beğenenlere, Supersonic nommo ise biraz daha cesur ve sıradışı duvar kâğıtları arayışında olanlara yönelik. Studio Nommo’da bebek ve çocuk odalarına yönelik duvar kâğıtları da var; Baby ve Supersonic Nommo. Bunların da herbiri birbirinden sevimli, hatta çocuğu olmayanlar da bu kategorilere ilgisiz kalmamalı. Belki evlerinin bir köşesine kullanabilirler. Sitede gezinirken tüm duvar kâğıtları ilgimi çekti, her kategoride birbirinden ilginç duvar kâğıdı desenleri yer alıyor. Özellikle Merve Markoç ve Esen Demirci’nin desenlerine bakmadan geçmemek gerekiyor.

Bu arada Studio Nommo’nun duvar kâğıdı kategorilerine her hafta yeni ürünler ekleniyor. Bu nedenle site sürekli takip gerektiriyor. Diğer yandan tasarımların çoğunda isteğe göre renk ve kompozisyon değişiklikleri de yapılabiliyor. Ayrıca Studio Nommo istenildiği takdirde projelere özel tasarım duvar kâğıtları yaptırma imkânı da sunuyor. Studio Nommo’nun duvar kâğıtları, son teknoloji dijital baskı sistemi ile yurtdışında basılıyor. Fleece wallpaper adı verilen, dayanıklı, az dokulu, mat kâğıt üzerine basılan görseller kolaylıkla uygulanabiliyor ve silinebiliyor. Ürün, sipariş alındıktan dört hafta sonra teslim ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasarim-duvar-kagitlari-_70769.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!