Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taşınabilir Sanat Ümraniye'de

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği tarafından hazırlanan ‘Taşınabilir Sanat’ projesi kapsamında Ümraniye’de ‘Müdahale - Müsamere’ isimli bir sergi düzenleniyor. Kültürel bilinçlenmeyi sağlayarak toplum ile sanat arasında örülen duvarları yıkmayı amaçlayan projede, hazır bir sergiyi izleyicinin beğenisine

Radikal Gazetesiİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği tarafından hazırlanan ‘Taşınabilir Sanat’ projesi kapsamında Ümraniye’de ‘Müdahale - Müsamere’ isimli bir sergi düzenleniyor. Kültürel bilinçlenmeyi sağlayarak toplum ile sanat arasında örülen duvarları yıkmayı amaçlayan projede, hazır bir sergiyi izleyicinin beğenisine sunmak yerine onarlın da katılımını sağlayarak interaktif bir platform oluşturuluyor.

Küratörlüğünü İnsel İnal’ın yaptığı serginin katılımcıları, Reflex grubu üyeleri Evrim Özarslan, Itır Demir, Kardelen Fincancı, ve Deniz Rona. Sanatçılar bu sergide öğretilen doğrular ile hayatın gerçekleri arasındaki çelişkiyi sorguluyor. Serginin açılışında İlyas Orman ‘Yorgun’ isimli bir performans sahneledi. Yaşadığı büyük yalnızlığın sonucunda kendi bedenini kendine ikinci bir arkadaş haline getiren, onunla oynayan, avunan ve en sonunda kendi ile bedeni arasında neredeyse gözle görülür bir sınır çizen insanı, hepimizin zaman zaman içine düştüğü yalnızlığı, performansında çözümledi. ‘Müdahale-Müsamere’ sergisi 14 Temmuz’a kadar Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasinabilir-sanat-umraniyede_70244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!