Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taşınırken Parkeni de Yanında Götür Dönemi

Yıldız Entegre, gerektiğinde sökülebilen, ‘Click Sistem’ laminat parkelerin Türkiye’de üretimi için, Belçikalı Berry Floor firmasıyla lisans anlaşm

Hürriyet
Taşınırken Parkeni de Yanında Götür Dönemi

b>Yıldız Entegre, gerektiğinde sökülebilen, ‘Click Sistem’ laminat parkelerin Türkiye’de üretimi için, Belçikalı Berry Floor firmasıyla lisans anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre, Yıldız Entegre, Vario Clic adıyla üreteceği her bir metrekare parke için 20 ile 80 sent arasında değişen lisans payını Berry Floor’a ödeyecek.

YILDA 22 milyon metrekarelik tüketimin gerçekleştiği 154 trilyon liralık laminat parke pazarında şimdi, ‘taşınırken parkeni de yanında götür’ dönemi başladı. Avrupa’da yaygın olarak kullanılan ‘Click Sistem’ laminat parkelerin Türkiye’de üretimi için, Belçikalı Berry Floor firmasıyla lisans anlaşması imzalayan Yıldız Entegre, ilk yıl 6 milyon, ikinci yıldan itibaren de 12 milyon metrekare üretim gerçekleştirecek. Türkiye’de üretilecek olan Click Sistem laminat parkeler, Vario Clic adıyla pazarlayacak.

Türkiye’de yılda tüketilen 154 trilyon liralık laminant parkenin şu anda 12 milyon metrekaresini yurt dışından ithal edilen ürünler oluşturuyor. 10 milyon metrekare laminat parkenin üretimini ise Kastamonu ve Çamsan adlı yerli firmalar karşılıyor. Tutkalsız, kolay monte edilebilen Click Sistem laminat parkeler, şu anda sadece yurt dışından ithal ediliyor. Dünyanın önde gelen MDF üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre’nin Vario Clic adlı yeni ürünüyle piyasaya girmesinin ardından, laminat parke pazarında faaliyet gösteren yerli firma sayısı üçe yükselecek. Yıldız Entegre, Click Sistem için Berry Floor’a metrekare başına 20 ile 80 sent arasında lisans payı ödeyecek.

Clic Sistem parkeler, tutkal kullanılmadığı için montajı oldukça kolay gerçekleştirilebiliyor. Gerektiğinde, sökülerek, başka bir alanda kullanılabiliyor. Nem ve ısı değişimlerinden kaynaklanan bağlantı yerlerindeki açıklıklar, clic sistemde oluşmuyor. Yeni sistemin 850 kilograma kadar basınca dayanıklı olması, ağır eşyalardan zarar görmesini de engelliyor.

Berry Floor’la imzalanan lisans anlaşması nedeniyle Belçika Oostrozebeke’de düzenlenen toplantıda konuşan Yıldız Entegre’nin Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız, , ‘2005 yılının Haziran ayında ikinci tesisimizin devreye girmesiyle birlikte yıllık laminat parke üretimimiz 12 milyon metrekareye ulaşacak’ dedi.

Toplantıda, Clic Sistem için lisans anlaşması imzalamak yerine, ürünü kopya etmeye çalışan firmalara karşı tüm dünyada hukuk savaşı verdiklerine değinen Berry Floor’un Başkan Yardımcısı Robert Myncke’de, ‘Şu anda ürünümüzü kopya etmeye çalışan 45 firmayla davalıyız. Bu 45 firma arasında bir de Türk şirketi bulunuyor. Lisans anşması imzaladığımız Yıldız Entegre ise kısa bir süre sonra Avrupa’da ki en büyük rakibimiz olacak. Bu da bizi endişelendiyor’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasinirken-parkeni-de-yaninda-gotur-donemi_19844.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!