Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taşınmayan Balık Çiftlikleri için Kapatma Tebligatı

Muğla Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Şahin, su ürünleri teknisyenleri ve sahil güvenlik komutanlığına bağlı ekipler üç ayrı grup halinde dün Güllük, Ziraat Adası, Salih Adası, Kıyıkışlacık ve Güvercinlik bölgesinde yeni yerlerine taşınmayan 29 balık çiftliğine giderek işletmecilere kararı tebliğ etti.

Radikal Gazetesi
Taşınmayan Balık Çiftlikleri için Kapatma Tebligatı

Güllük ve Güvercinlik körfezlerinde faaliyet yürüten 133 balık çiftliğinden, bakanlığın belirlediği yeni yerlerine taşınmayan 29’una kapatma tebligatı yapıldı. Muğla Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Şahin, su ürünleri teknisyenleri ve sahil güvenlik komutanlığına bağlı ekipler üç ayrı grup halinde dün Güllük, Ziraat Adası, Salih Adası, Kıyıkışlacık ve Güvercinlik bölgesinde yeni yerlerine taşınmayan 29 balık çiftliğine giderek işletmecilere kararı tebliğ etti.  ÇED raporu hazır olmayan ve yeni üretim alanlarına taşınmak için hazırlık yapmayan 29 çiftliğe, 29 Mart’tan itibaren faaliyetlerine devam etmeleri halinde denizi kirletme cezası verileceği ifade edildi. Çiftliklerin 1 Nisan tarihinden itibaren de tamamen kapatılacağı bildirildi.

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’nden bir yetkili, “Balık çiftliklerine verilen süre 29 Mart’ta sona eriyor. Bunu bir yıl önceden işletmecilere tebliğ etmiştik. Yasal süreç başladı ve sonuna gelindi. Talimatlar doğrultusunda hareket ediyoruz. Yarın da Marmaris’teki işletmelere tebliğ etmeye başlayacağız” dedi.

Muğla Kültür Balıkçılığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Sözcüsü Sami Kont ise uygulamaya tepki gösterdi. Kont, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanlış bilgilendirildiğini söz konusu dönemde bu çiftliklerin taşınmasının mümkün olmadığını savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasinmayan-balik-ciftlikleri-icin-kapatma-tebligati_67765.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!