Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taşınmaz Değerleme Sistemi Sektöre Denge Getirecek

2019 yılı Cumhurbaşkanlığı yıllık programı içerisinde yer alan taşınmaz değerleme sistemi, sektördeki fiyat farklılarını ortadan kaldıracak ve tek fiyat getirecek.

yapi.com.tr
Taşınmaz Değerleme Sistemi Sektöre Denge Getirecek

Gayrimenkul sektöründeki fiyat farklılıklarını ortadan kaldırarak denge getirecek olan Taşınmaz Değerleme Sistemi için çalışmalar hızla devam ediyor. 

2019 yılı Cumhurbaşkanlığı yıllık programı kapsamında yer alan taşınmaz değerleme sistemi, gayrimenkul envanterinin tamamlanması, tapu harçları ve emlak vergilerinin gerçek değeri üzerinden alınması sağlayacak. Bu kapsamda ayrıca gayrimenkul vergilendirme sisteminin de yeniden düzenlenmesini planlanıyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “taşınmaz değerleme sistemi” veritabanı çalışmasının önümüzdeki yıl bitirileceğini açıkladı. Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; taşınmaz değerleme sistemi ile birlikte gayrimenkullere tek fiyat getirilecek. Gayrimenkul alım satım işlemlerinde emlak vergi değeri üzerinden beyan edilen rakam ile gayrimenkulün gerçek değeri arasındaki farklılıkta böylelikle sona erecek. 

Taşınmaz Değerleme Sistemi üzerinden belirlenen fiyat ortalamaları ile gayrimenkuller gerçek değerleri üzerinden tapuda da işlem görecek. Tapu satışında değerleme raporları zorunlu tutulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasinmaz-degerleme-sistemi-sektore-denge-getirecek_169835.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!