Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taşocağı Cinayeti

Maden arama bahanesiyle Ege ve Akdeniz'de ormanların tahrip edildiğini gündeme getiren CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk ve Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, dün Meclis'te bir ortak basın toplantısı yaptılar. Orman talanını gazetecilere fotoğraflarla anlattılar.

Milliyet Gazetesi/Melih AŞIKaden arama bahanesiyle Ege ve Akdeniz'de ormanların tahrip edildiğini gündeme getiren CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk ve Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu, dün Meclis'te bir ortak basın toplantısı yaptılar. Orman talanını gazetecilere fotoğraflarla anlattılar.
Özlem Çerçioğlu Ege'de Akbük beldesindeki orman cinayetinin bizzat çektiği fotoğraflarını basına dağıttı.
Taşocağı açma bahanesiyle alınan ruhsatla yaklaşık 10 dönümlük bir alanda ağaçlar kesilmişti. Fotoğrafta grayderler orman içinde ağaç kesip yol açarken görülüyordu. Kendisine sorduk:
- Acaba buradaki faaliyet gerçekten taş çıkarmakla mı ilgili?
Özlem Hanım:
- Öyle bile olsa ne gerek var, dedi, o bölgede her taraf taş... Taş çıkarmak için ormanı yok etmenin mantığı olabilir mi?
Turistik bölge olan Akbük beldesinin Belediye Başkanı İbrahim Şam ve meclis üyeleri, Aydın Valiliği'ne ve Orman Bakanlığı'na yazılar göndermiş, "taşocağı açılmasına" izin verilmemesini istemişler. Yazılar yanıtsız kalmış. Akbük'te şimdi ikinci bir alanın daha taşocağı bahanesiyle tahrip edileceği konuşuluyor.
Daha önce de yazdık... Taşocağı bahanesiyle ormanda boş alan açılıyor. Peşinden buralara turistik tesis konduruluyor. Veya kondurulacak. Taşocağı diye tıraşlanan alanların hep deniz gören yerler olması da bunun ispatı... Kırk haramiler tüm ülkede çalışıyor...

Yurtdışına giden başbakan ve bakan eşlerine de harcırah veriliyormuş.
Çapkın olmayanların, gittikleri her yere eşlerini de götürme nedeni şimdi anlaşıldı...
Haldun Ertem


Yatağan'ın dumanı
Gazetemizde dün dumanlar içinde bir ilçenin fotoğrafı vardı... Muğla'nın Yatağan ilçesi... Termik santralın neden olduğu hava kirliliği konusunda Belediye Başkanı Haşmet Işık, "Santralın baca gazı arıtma tesisleri devreye girince kirlilikten kurtuluruz" diyordu.
1992 yılıydı sanırız... Enerji Bakanı Ersin Faralyalı bir grup gazeteciyi santrala götürmüştü. Bölgede hava kirliliği yoğundu. Arıtma tesisinin ihale edileceği söyleniyordu... Aradan 14 yıl geçti. Yatağan hâlâ sülfürik asit yağmuru altında... Pes...

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasocagi-cinayeti_58265.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!