Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tatilya Yerine 200 Mağazalık Dev Alışveriş Merkezi Geliyor

ABD'li ve Alman gayrimenkul devleri GGP ve Otto, 200 milyon dolar yatırarak Tatilya'nın yerine 140 bin metrekarelik bir alanda 200 mağazalık bir alışveriş merkezi yapacak.

Sabah Gazetesi
Tatilya Yerine 200 Mağazalık Dev Alışveriş Merkezi Geliyor

BD'li ve Alman gayrimenkul devleri GGP ve Otto, 200 milyon dolar yatırarak Tatilya'nın yerine 140 bin metrekarelik bir alanda 200 mağazalık bir alışveriş merkezi yapacak.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) portföyünde bulunan Tatilya Eğlence Merkezi'nin yerine dev bir alışveriş merkezi inşa edilecek. ABD'li gayrimenkul devi General Growth Properties (GGP) ve Alman gayrimenkul devi Otto Group'un Türkiye'de yatırım yapmak üzere ortaklaşa kurduğu CURA/GGP ve İş GYO'nun vardığı anlaşma sonucu, toplam 140 bin metrekarelik bir alanda 200 mağazanın yer aldığı bir alışveriş merkezi yapma kararı alındı.

Yanında Real olacak
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, her iki şirketin de uzun süredir İstanbul'da yatırım için uygun arsa aradıklarını söyleyerek, "İki şirketin de hedefi Türkiye'de büyümek. Bunun İstanbul'daki ilk adımı da bu yeni proje olacak" dedi. Tanes, toplam yatırım miktarının 200 milyon dolar olarak öngörüldüğünü belirterek, inşaat çalışmalarına yıl sonunda başlanabileceğini, 2008 sonu 2009 başında da bitebileceğini dile getirdi.

Tatilya'nın hemen yanında Real hipermarketinin olduğunu belirten Tanes, "Böylelikle alışveriş merkezi ve hemen yanında hipermarket olacak" diye konuşurken, İş GYO olarak yeni proje için bir ödeme yapmayacaklarının altını çizdi ve şöyle devam etti:

"Bize üst hakkı tesisi yapılacak. Bunun dışında biz sadece mal sahibi olacağız. Anlaşmaya göre, biz önümüzdeki 3 aylık dönemde arsayı hazır hale getireceğiz, onlar da projelerini hazırlayacaklar. Bu süre yeterli olursa, 3 ay sonunda üst hakkı devir anlaşması imzalayacağız. Beylikdüzü, İstanbul'da önce çıkan akslardan biri. Burada önemli bir nüfus artışı yaşanıyor. Bizim yapacağımız proje de bölgedeki en büyük alışveriş merkezi projesi olacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tatilya-yerine-200-magazalik-dev-alisveris-merkezi-geliyor_46212.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!