Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tatlıcı Kulelerinin Kapısı 18 Ay Sonra Tepe ile Açılacak

Yıllardır akıbeti merakla beklenen Zincirlikuyu'daki Tat Towers, sonunda sahibini buldu. Tepe İnşaat, 143 metre yüksekliğindeki kuleleri çarşı ve iş merkezi olarak işletecek. Yıllardır akıbeti merakla beklenen Zincirlikuyu'daki Tat Towers, sonunda sahibini buldu.

Sabah Gazetesi/Esen EVRAN
Tatlıcı Kulelerinin Kapısı 18 Ay Sonra Tepe ile Açılacak

ıllardır akıbeti merakla beklenen Zincirlikuyu'daki Tat Towers, sonunda sahibini buldu. Tepe İnşaat, 143 metre yüksekliğindeki kuleleri çarşı ve iş merkezi olarak işletecek.
Yapımına 1988 yılında başlanan, imar sorunu ve parasal nedenlerle inşaatı uzun süre kesintiye uğrayan Tatlıcı'nın İstanbul Zincirlikuyu'daki ikiz kulelerin uygulama projesi Tepe İnşaat'a verildi. Tepe İnşaat, kuleleri çarşı ve iş merkezi olarak projelendirecek. Binaları iç dekorasyonu yapılmadan devralan ve geçtiğimiz hafta sonunda tabelasını asarak içeride ofis açan Tepe, projeyi 18 ay içinde tamamlayacak.

Yükseklik 143 metre
İşadamı Salih Tatlıcı'ya ait Tat Towers için bir süredir yabancı taliplerle görüşmeler yapılıyor, alıcılar arasında yabancı fonlar ve gayrimenkul geliştirme şirketlerinin ismi geçiyordu. İnşaatının yüzde 99'u tamamlanan kulelerin iç dekorasyonu ise alıcıların kendi zevklerine bırakılmıştı. Akıbeti uzun yıllar merak konusu olan Tatlıcı Towers'in durumu nihayet netleşti. Geçtiğimiz hafta sonunda kulelerin önüne konan 'Tepe İnşaat' tabelası ile 8 yıldır merakla beklenen kulelerin işleticisi de belirlenmiş oldu. Tatlıcı Ailesi, kısa bir görüşme sonrasında Tepe'de karar kıldı. İki grup arasında Beykoz Konakları döneminden gelen bir tanışıklık olması bu işbirliğinin kısa sürede sonuçlanmasını sağladı. Yüksekliği 143 metre olan kuleler, İstanbul'un ilk gökdelenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Tat Towers, yerin üzerinde 34, altında ise sekiz katla birlikte 42 kattan oluşuyor. Tat Towers için Şişli Belediyesi'nden 12 Ağustos 1988'de yapı izin belgesi alınmış, 1993 yılında 5 yıllık izin süresinin sonunda inşaat bitmediği için 5 yıllık daha ek süre istenmişti. Proje; Barbaros Bulvarı, Maslak, Mecidiyeköy bağlantısı üzerinde yer alması ve altyapıyı zorlayacağı gerekçeleriyle eleştirilmişti. Tepe İnşaat, halen 8 alışveriş merkezinde konsept yaratımından işletmeye kadar pek çok aşamada faaliyet gösteriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tatlici-kulelerinin-kapisi-18-ay-sonra-tepe-ile-acilacak_49817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!