Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tavşanlı’ya 200 Milyon Dolar Yatırıp, Çimentoda Büyüyeceğiz

Çimento üretiminde dünya çapında büyümek istedikleri için Türkiye’de yatırım yaptıklarına dikkat çeken Al Ghurair Yatırım Başkan Yardımcısı Sultan Al Ghurair, çimento üretimi için Türkiye’de çok güzel bir yer bulduklarını ve Kütahya’nın Tavşanlı bölgesinin kendileri için bir fırsat olduğunu söyledi.

Hürriyet Gazetesiubai’li Al Ghurair Yatırım, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 200 milyon dolarlık projeyle çimento üretimi gerçekleştirecek. Tavşanlı’da hayata geçirilmesi planlanan çimento fabrikası yatırımının yıllık kapasitesinin 1 milyon 550 bin ton klinker ve 2 milyon ton çimento olması planlanıyor. Çimento üretiminde dünya çapında büyümek istedikleri için Türkiye’de yatırım yaptıklarına dikkat çeken Al Ghurair Yatırım Başkan Yardımcısı Sultan Al Ghurair, çimento üretimi için Türkiye’de çok güzel bir yer bulduklarını ve Kütahya’nın Tavşanlı bölgesinin kendileri için bir fırsat olduğunu söyledi.

Yerel kaynakları kullanacağız:
Çimento üretimi için ihtiyaçları olan hammaddelerin Tavşanlı bölgesinde bulunduğunu söyleyen Ghurair, "Bölgedeki kireç taşı, maden kömürü, kireçli toprak gibi yerel kaynakları kullanan entegre bir tesis olarak kurulacak. Bunun yanısıra bölgedeki enerji üretiminin bir atığı olarak ortaya çıkan külü de değerlendireceğiz. Tavşanlı Çimento Fabrikası’nın üretim kapasitesi Avrupa standartlarına uygun üretim yapması bizim için çok önemli. Çalışmalarımız bu doğrultuda ve daha iyi işler başarmaya yönelik" dedi.

Asya ve Avrupa'ya açılacak:
Tavşanlı Çimento Fabrikası’nın ilk etapta Türkiye içindeki talebe yönelik olacağını belirten Ghurair, "Ancak gelecek talebe göre ihracatta da önemli bir rol alacağımızı sanıyorum" dedi. Türkiye üzerinden Güney Doğu Asya, Avrupa ve Batı Asya ülkeleri gibi pazarlarla temas halinde olacaklarına da değinen Ghurair, Türkiye’nin coğrafi konumunun ihracatta çok başarılı olacağını belirtti. Ghurair, "Türkiye’deki coğrafi konum itibariyle diğer pazarlara açılabiliriz. Çimentoda büyümek için buradayız ve büyüyeceğiz de. Türkiye’de bulunan yerli şirketler ile beraber de çalışmalarımız olacak. Buradaki sektörleri de destekleyeceğiz" diye konuştu.

Ekonımiye katkı sağlayacağız:
Çimento fabrikası ile Tavşanlı’nın ekonomik olarak gelişimine katkı sağlayacaklarına inandıklarını dile getiren Ghurair, "Bölgedeki gelişime yardımcı olacağız. Aynı zamanda iş imkanları sağlayarak ekonomiye katkıda bulunacağız. Bunun yanısıra gelir artışı ile beraber bölgenin sosyo kültürel gelişiminde de rol oynamak istiyoruz. Türkiye ve buradaki yatırımlar ailemiz için çok önemli" dedi.

Lider şirketlerdeniz:
Al Ghurair Grup’un bir aile şirketi olduğunu ve ve bugüne kadar Birleşik Arap Emirlikleri’nin ekonomisine çok büyük katkı sağladığına da değinen Ghurair, "Arap ülkelerinde özel sektördeki lider şirketlerden birisiyiz. Birçok alanda aktif olarak çalışıyoruz. Bu sektörler ise bankacılık, sigorta, çimento, inşaat ve elektronik gibi önemli sektörlerdir. Bu alanlardaki şirketlerin tümü tanınmış ve bilindik şirketlerdir. Bu firmalarımızla dünya çapında 20 farklı ülkede çalışıyoruz" diye konuştu.

Dalgalanma tehlikeli olsa bile önlemimizi alıyoruz
Son yıllarda özellikle gayrimenkul alanında yaşanan gelişmelerin Türkiye’ye gelecek yabancı yatırımcılar için çok önemli olduğuna dikkat çeken Al Ghurair Yatırım Başkan Yardımcısı Sultan Al Ghurair, "Piyasalarda yaşanan dalgalanmalar ve konut faizlerindeki artış bizim için tehlike olsa da önlemimizi alıyoruz. Finans merkezimiz bu konuda geniş çalışmalar yapacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tavsanliya-200-milyon-dolar-yatirip-cimentoda-buyuyecegiz_48311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!