Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TCDD Trenleri Seferden Kaldırdı

BTS İzmir Şubesi yaptığı basın toplantısında, artan tren kazalarına dikkat çekerek, AKP iktidarının, “demiryollarını yeniden yapılandırıyoruz” diyerek kamuoyunu yanılttığını söyledi.

Evrensel GazetesiTS İzmir Şubesi yaptığı basın toplantısında, artan tren kazalarına dikkat çekerek, AKP iktidarının, “demiryollarını yeniden yapılandırıyoruz” diyerek kamuoyunu yanılttığını söyledi.

Basın toplantısında konuşan BTS İzmir Şube Başkanı Kemal Akkaş, gerçekte yapılanın, TCDD’yi tasfiye ederek, kuruma ayrılan kaynakların çok büyük bir kısmının siyasi şova dönüştürülen, “hızlandırılmış tren” projesine harcamak ve özel sektöre peşkeş çekebilmek için gar ve istasyonları boya badana yapmaktan ibaret olduğunu söyledi. Bütün kaynakları buralara aktaran TCDD yönetiminin, genelde 10.000 kilometrelik özelde de Ege Bölgesi’ndeki hatları kaderine terk ettiğini bakım ve onarım yapmadığını belirten Akkaş, en önemli arızaların bile giderilmesine kaynak aktarılmadığı için yollardaki kaymaların ve bağlantı malzemelerindeki eksikliklerin can ve mal emniyeti açısından korkutucu boyutlara ulaştığını söyledi.

BTS olarak defalarca uyarmalarına rağmen, yönetimin uyarılarına kulak tıkadığını ve kaynakları keyfi biçimde kullanarak seyrüsefer emniyetini göz ardı ettiğini belirten Akkaş, kazaların artarak devam etmesi ve bu durumun yol bakım ve onarımlarından sorumlu işyeri amirlerinin de yazılı biçimde yetkililere ulaştırmasından sonra 10 Şubat tarihinden itibaren İzmir-Denizli hattında çalışan 12 treni “görülen lüzum üzerine” seferden kaldırdığını belirtti.

TCDD yönetiminin görevinin trenleri seferden kaldırmak değil, bakım ve onarımını zamanında yaparak güvenli ulaşımı sağlamak olduğunu belirten Akkaş, çalışanların ve bilimin sesine kulak tıkayarak onlarca insanın hayatını kaybetmesine ve sakat kalmasına neden olan TCDD yönetimini, kamuoyunu yanıltmaya son vermeye, kaynakları siyasi şova değil seyrüsefer güvenliğine harcamaya, yandaşlık uygulamalarından vazgeçmeye çağırdı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tcdd-trenleri-seferden-kaldirdi_59479.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!