Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TCDD’nin Hızlı Tren için Varlık Satıyor

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), hızlı tren projelerine finansman sağlanması amacıyla ihtiyaç fazlası olan ve kullanılmayan taşınmazlarının bir bölümünü daha sattı.

Hürriyet Gazetesib>Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), hızlı tren projelerine finansman sağlanması amacıyla ihtiyaç fazlası olan ve kullanılmayan taşınmazlarının bir bölümünü daha sattı. Eskidji firması, dün çoğunluğu arsadan oluşan taşınmazlar için İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da telekonferans ile müzayede düzenledi. Muhammen bedeli 72 milyon YTL olan toplam 185 adet taşınmaz için aynı anda 4 ilden teklif alındı.

Eskidji aracılığı ile ilk müzayedeyi Nisan ayında yapan TCDD Genel Müdürlüğü, müzayedede muhammen bedelin altında kaldığı gerekçesiyle satmadığı taşınmazlar ile yeni eklenen arsaların satışını gerçekleştirdi. 367 bin 660 metrekarelik taşınmazın satışa çıkarıldığı müzayedede, 41 milyon YTL’lik teklifin 11.5 milyon YTL’lik bölümü muhammen bedelin altında kaldı. Alınan teklifler, TCDD Yönetim Kurulu’nun onayından sonra kesinlik kazanarak satış işlemleri tamamlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tcddnin-hizli-tren-icin-varlik-satiyor_57017.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!