Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TDV, İdlib'de “İyilik Konutları” İnşa Edecek

Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye'nin İdlib kentinde ağır kış şartlarında çadırlarda yaşamak zorunda kalan aileler için “Bir iyilik sıcak bir yuva” sloganıyla “iyilik konutları” inşa etmeye hazırlanıyor.

yapi.com.tr/AA
TDV, İdlib'de “İyilik Konutları” İnşa Edecek

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık, İdlib'de oluşan ihtiyaç doğrultusunda, çadır kentlerde çamur içerisinde yaşam mücadelesi veren savaş mağduru aileler için "İyilik Konutları" adlı projenin hayata geçirileceğini belirtti.

Çatışmalar ve hava saldırıları sonucu yeni bir göç dalgasının yaşandığına ve her gün binlerce insanın evini terk ederek Türkiye sınırındaki güvenli bölgelere akın ettiğine dikkati çeken Açık, savaşların insan ve doğa üzerindeki etkisinin yıkıcılığının yadsınamaz bir gerçek olduğunu dile getirdi. Açık, bu yıkıcı etkinin kış şartlarında kendini daha da şiddetli bir şekilde hissettirdiğini anlattı.

Göç eden ailelerin camiler ve çadırlar dışında başlarını sokacak bir ortamları bulunmadığına işaret eden Açık, şunları kaydetti: “Türkiye Diyanet Vakfı olarak kışın da etkisiyle zor şartlarda yaşam mücadelesi veren aileler için 26 metrekarelik, 2 odalı, içerisinde banyosu, tuvaleti, mutfağı bulunan, çatısı sacdan yapılmış, her türlü hava şartlarına dayanıklı betonarme konutlar inşa edeceğiz. İş gücü ve malzeme teminini bölgeden yapacağımız için konutları hızlı bir şekilde tamamlayarak aileleri bir an önce daha konforlu ortamlara taşımış olacağız. Bu sayede yoğun kış şartlarında hayata tutunmaya çalışan ailelere, sürdürülebilir barınma imkanı sağlayarak yüklerini bir nebze de olsa hafifletmiş olacağız. Konutların maliyetini 6 bin lira olarak belirledik. Kampanyamıza destek olmak isteyen vatandaşlarımız, bir evin maliyetini tek başına karşılayabilecekleri gibi istedikleri kadar bağışta bulunarak ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veren mazlum ve mağdur kardeşlerimizin sıcak bir yuvaya kavuşmasına katkı sağlayabilir.”

Konutların yapılacağı bölgelerde alt ve üstyapı çalışmalarına başladıklarını belirten Açık, konutlar teslim edildiği andan itibaren ailelerin uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebileceklerini aktardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tdv-idlibde-iyilik-konutlari-insa-edecek_177277.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!