Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TEDAŞ'dan Faturalara İlginç Uyarı Notu

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), ülke genelinde abonelerine gönderdiği "Elektrik Fatura Bildirimi"nde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın belirlediği sloganları duyurarak, enerji tasarrufunu sağlamaya çalışıyor. TEDAŞ Genel Müdür Vekili Abdullah Tancan, yaptığı açıklamada, enerji tasarrufunun önemine dikkati çekerek, tasarruf kültürünün

Habertürk
TEDAŞ'dan Faturalara İlginç Uyarı Notu

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), ülke genelinde abonelerine gönderdiği "Elektrik Fatura Bildirimi"nde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın belirlediği sloganları duyurarak, enerji tasarrufunu sağlamaya çalışıyor. TEDAŞ Genel Müdür Vekili Abdullah Tancan, yaptığı açıklamada, enerji tasarrufunun önemine dikkati çekerek, tasarruf kültürünün yayılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu kapsamda ilgili tüm birimlerle koordineli çalıştıklarını ifade eden Tancan, ''çalışmalar neticesinde bakanlığımızın belirlediği 5 sloganı elektrik fatura bildirimlerinde abonelerimize duyurma kararı aldık ve uygulamasına geçtik'' dedi. Tancan, kaynakların en verimli şekilde değerlendirilmesi konusunda herkese görev ve sorumluluk düştüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Ne yazık ki enerjimizi israf ederek kullanıyoruz. Bu nedenle tasarruflu kullanım kültürünü yaymaya yönelik çalışmalar sürdürüyoruz. Uygulamanın büyük oranda da amacına ulaşacağını tahmin ediyoruz. Halkın bilinçlenmesine yönelik projeleri de hayata geçirebilmek için girişimlerimiz devam edecek.''

Tuncay, abonelere gönderilecek faturalarda ''Elektrikli ısıtıcı cüzdanını yakar'', ''Enerjini verimli kullan, cebinde kalsın paran'', ''Verimlisini takın, eviniz aydınlansın, faturanız azalsın'', ''En iyisi A serisi'', ''Enerjini verimli kullan, geleceğini aydınlat'' sloganlarının yer alacağını bildirdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/tedasdan-faturalara-ilginc-uyari-notu_65844.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!