Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tehlikeli Atığa 3,5 Milyon Ceza!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Aliağa gemi söküm tesislerine yaptığı ani denetimde 23 tesis ve işletmeye 3 milyon 565 bin TL ceza kesti.

yapi.com.tr/AA
Tehlikeli Atığa 3,5 Milyon Ceza!

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın talimatı ile ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nden 10 uzman personel İzmir’e gönderilerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte Aliağa gemi söküm bölgesinde çevre mevzuatı kapsamında ani denetimler gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen denetimlerde işletmelerin atık yönetim planları, tehlikeli maddeler ve tehlikeli atıklar zorunlu mali sorumluluk sigortalarının yanı sıra gemi söküm faaliyeti sırasında oluşan atıkların bertarafına ilişkin incelemeler yapıldı.

Yapılan denetimlerde atık yönetim planları, tehlikeli maddeler ve tehlikeli atıklar zorunlu mali sorumluluk sigortası olmayan ve gemi söküm faaliyeti sırasında oluşan atıklarını Çevre Kanunu ve ilgili yönetmeliklere aykırı olarak bertaraf ettiği tespit edilen 23 tesis ve işletmeye toplam 3 milyon 565 bin TL tutarında idari para cezası uygulandı.

Bölgede faaliyette bulunan tesislerin, yürürlükte bulunan çevre mevzuatı hükümlerine uygun olarak çalışması gerektiği yönünde uyarıldığı öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tehlikeli-atiga-3-5-milyon-ceza_113129.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!