Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘TEKEL Fabrikasını Bize ve İşçilere Ver’

İstanbul’da Kartal Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Dr. Altınok Öz, “İzmir ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyeleri TEKEL işçilerini bünyesine alsın” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak “Kartal Cevizli’deki TEKEL fabrikasını işçileriyle birlikte bize verin. TEKEL kampusu Kartal halkının malıdır” dedi.

Bir Gün Gazetesi
‘TEKEL Fabrikasını Bize ve İşçilere Ver’

stanbul’da Kartal Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Dr. Altınok Öz, “İzmir ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyeleri TEKEL işçilerini bünyesine alsın” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak “Kartal Cevizli’deki TEKEL fabrikasını işçileriyle birlikte bize verin. TEKEL kampusu Kartal halkının malıdır” dedi.

Kartal Cevizli fabrikasına yapılması planlanan İstanbul Şehir Üniversitesi’ne karşı olduklarını söyleyen Öz, “Arazinin satışı için ‘10 bin işçinin çıktığı yere 10 bin talebe gelecek. Bunlar da bölge halkına para getirecek refah getirecek’ diyorlar. Yok böyle bir şey. Üniversite olabilir burası. Ama devlet üniversitesi olabilir. Buraya özel üniversite kurmaya kalktığınız zaman, kâr amacı güden özel bir işletme haline gelir. Sistem Antalya’daki oteller gibi her şey dahil programa döner. Kampusun içinde, öğrenci her türlü ihtiyacını görürse, Cevizli’ye, Orhantepe’ye, esnafa, halka buranın ne faydası olur. Arazide manolyadan çama, sedire, palmiyeye kadar her türlü ağaç var. Bu ağaçları yaşlarıyla tespit ettik. Bu ağaçlar da kesilmek isteniyor. Futbol sahasını istemiyorlar. Kapalı spor alanlarını istemiyorlar. Amaçları daha fazla inşaat yapabilmek. Niyetleri kötü. Niyet üniversite kurmak değil. Uyarıyorum. Arazide ayrıca geç Roma, erken Bizans dönemi kalıntılarının çıkarılması için de çalışıyoruz. Kazı için Anıtlar Kurulu’ndan Kartal Belediyesi olarak buradaki kazının tüm masraflarını da üstlendik” diye konuştu.

Yine Yabancıya Gitmedi

Vatan gazetesinden Necati Doğru da, dünkü yazısında sözü geçen vakfa dair bilgi vererek, “Bilim ve Sanat Vakfı’nın (BİSAV) internet sitesinde yer alan yazılardan anlıyoruz ki; vakfın şimdiki Başkanı, iktidar yanlısı Yeni Şafak Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mustafa Özel’dir ve vakfın Mustafa Özel’den önceki başkanı ise Başbakan Tayyip Erdoğan’a önce dış politika danışmanlığı yapan şimdi de Dışişleri Bakanı olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’dur” diye yazmış ve tartışmayı tekrar alevlendirmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekel-fabrikasini-bize-ve-iscilere-ver_77138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!