Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekel’in Kulelerine ‘Bir’ Teklif Geldi

Tekel’in Ankara’daki Başmüdürlük binasının satışı için açılan ihaleye sadece tek teklif geldi. ÖİB yetkilileri, yeterli teklif olmaması nedeniy

NTV-MSNBC
Tekel’in Kulelerine ‘Bir’ Teklif Geldi

b>Tekel’in Ankara’daki Başmüdürlük binasının satışı için açılan ihaleye sadece tek teklif geldi. ÖİB yetkilileri, yeterli teklif olmaması nedeniyle satışın iptal edilebileceğini söylediler.

Yapımı bir çok eleştiriye neden olan ve bir süre önce satışa çıkarılan, TEKEL’in “İkiz Kuleler” olarak adlandırılan Ankara’daki Başmüdürlük binasına sadece bir teklif geldi. Tekel'in ikiz kulelerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) talip oldu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yetkilileri, yeterli teklif olmaması nedeniyle satışın iptal edilebileceğini ifade ettiler.

TEKEL Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da Eskişehir yolu üzerinde inşa ettirdiği hizmet binası başlangıçta TEKEL’in kendi birimleri için planlanmış, yapımı da Ceylan İnşaat tarafından üstlenilmişti. Önce tek blok olarak projelendirilen binaya Başbakanlık talip olunca, ikinci bloğun da yapılması gündeme gelmişti.

MALİYETİ 343 TRİLYON LİRA
1988 yılında inşaatına başlanan ve yatırım programında gelecek yıl tamamlanması öngörülen İkiz Kuleler’in, 2004 yılı fiyatları ile 343.3 trilyon liraya mal olması planlanıyordu.
İkiz Kuleler için bu yıl başına kadar harcanan para ise 322.4 trilyon lirayı bulmuştu. Binanın bir an evvel satılarak, ekonomiye kazandırılması için bu yıl içinde ek ödenek sağlanmış ve binanın tefrişatı tamamlanarak satışa hazır hale getirilmişti.
Daha sonra 28 Eylül 2004 tarihinde gazetelere verilen ilanlarla TEKEL’in İkiz Kuleleri ve bazı tesisler satışa çıkarılmış, ihaleler için son teklif tarihi de 5 Kasım 2004 olarak açıklanmıştı.
Bu arada, İkiz Kuleler ile birlikte satışa çıkarılan Kristal Tuz Rafinerisi A.Ş.’nin satışında ise ÖİB’ye 5 teklif geldiği öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekelin-kulelerine-bir-teklif-geldi_20651.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!