Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekfen, Anahtar Teslim Müteahhitliğe Odaklandı

Boru hattı ve petrol platformu olmak üzere 300'e yakın büyük projeye imza atan ve Fas'ın tek rafinerisi olan Samir'in yenileme inşaatını sürdüren Tekfen Taahhüt Grubu, şimdi de mühendislik, malzeme tedariki ve inşaat işlerinin bütününü kapsayan işlerle 'anahtar teslim müteahhitliğe' yoğunlaşmaya başladı.

Milliyet Gazetesioru hattı ve petrol platformu olmak üzere 300'e yakın büyük projeye imza atan ve Fas'ın tek rafinerisi olan Samir'in yenileme inşaatını sürdüren Tekfen Taahhüt Grubu, şimdi de mühendislik, malzeme tedariki ve inşaat işlerinin bütününü kapsayan işlerle 'anahtar teslim müteahhitliğe' yoğunlaşmaya başladı.

Tekfen-Snamprogetti konsorsiyumunun, Fas'ın Muhammediye şehrinde üstlendiği, 200 milyon euro değerindeki Samir Rafinerisi modernizasyon inşaatının 2008 yılı aralık ayında tamamlanması planlanıyor.

Tekfen Taahhüt Grubu'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ümit Özdemir, hedeflerinin "iyi iş yapmak, enternasyonal müteahhit olmak ve Türk insanına istihdam sağlayarak, ülkeye döviz kazandırmak" olduğunu vurguladı. Ümit Özdemir, Tekfen olarak Samir'de, teknolojik özelliği çok yüksek olan bir iş üstlendiklerini söyledi.
Kalifiye eleman sıkıntısına değinen Özdemir, "Tekfen'in iş hacmi 2.1 milyar dolar. Gerekli, yetişmiş insan gücünü bulabilsek bu miktarı 1 yılda rahatlıkla 2 katına çıkarırız" dedi. Samir projesinde, 2 bin 400 kişinin çalıştığını kaydeden Özdemir, bu kişilerin yaklaşık 700'ünün Türk olduğunu, yakında 500 Türk işçi daha getireceklerini söyledi.

5 büyük proje var
100 milyon doların üstünde değeri olan işlerle, büyük projelerle ilgilendiklerini ifade eden Özdemir, "Türkiye'de 5 büyük projeyle yakından ilgileniyoruz. Bu işlerden pay almaya çalışacağız" dedi. Özdemir, söz konusu projelerin "3. Boğaz Köprüsü ", "Boğaz Karayolu Tüp Geçişi", "İstanbul-İzmir otoyolu", "Ankara-İzmir otoyolu inşaatı", "Ceyhan'da kurulacak rafineriler, tersaneler, kuvvet santralları" olduğunu bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekfen-anahtar-teslim-muteahhitlige-odaklandi_57211.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!