Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekfen Holding Cirosunu Açıkladı

Tekfen Holding’in 2012 yılı cirosu ve net kâr artışı açıklandı. Grubun cirosu yüzde 27 artış ile 2012 yılında 4.076 milyon TL’ye, net kârı da yüzde 24 artış ile 2012 yılında 300 milyon TL’ye yükseldi.Grubun 2012 yılsonu itibariyle varlıkları 4.133 milyon TL oldu.

yapi.com.tr
Tekfen Holding Cirosunu Açıkladı

Tekfen Grubu’nun iki büyük faaliyet alanından biri olan ve 3 kıtada faaliyet gösteren Taahhüt Grubu, bir önceki yıla kıyasla cirosunu artırarak 2012 yılında 2.508 milyon TL ciro yarattı. Taahhüt Grubu Türkiye, Irak, Katar ve Suudi Arabistan’da yeni işler almış, ayrıca devam projelerinde aldığı ilave işlerle 2012 yılı sonu itibariyle backlog miktarını 2,15 milyar ABD Doları seviyesine çıkarmıştı.

Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, 2012 yılındaki faaliyetlerini Kağıthane OfisPark ve Bomonti Apartmanları’nın pazarlama ve satış çalışmalarına yoğunlaştı. Grup ayrıca Rönesans Gayrimenkul ile ortak İzmir Bayraklı’da karma kullanım amaçlı 500 milyon ABD doları büyüklüğünde bir projenin inşasına 2013 yılı içinde başlamak üzere çalışmalarını hızlandırdı. 2012 yılında Tekfen için tarihi sayılabilecek bir başka gelişme ise grubun bankacılık sektöründen çıkması oldu. Tekfen Grubu, bankacılık sektöründen çıkmak yönünde stratejik bir karar aldı ve Yunan ortağıyla birlikte hareket ederek Eurobank Tekfen’deki yüzde 29,26 oranındaki hissesini Kuveyt menşeli Burgan Bank’a sattı.

Tekfen Grubu’nun diğer büyük faaliyet alanı olan Tarımsal Sanayi Grubu 2012 yılında 1.438 milyon TL ciro yarattı. 2012 yılında Tarımsal Sanayi Grubuna ilişkin en önemli gelişme, alınan büyük ölçekli yatırım kararı oldu. Toros Tarım’ın hammadde tedarikinde güvenliğin sağlanması ve üretim maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Samsun Üretim Tesisi bünyesinde yeni bir sülfürik asit tesisi kurulması, mevcut fosforik asit tesisinin yenileştirilmesi ve kompoze gübre tesisinin iyileştirilmesine yönelik toplam 300 milyon ABD Doları tutarında yatırım yapılması kararlaştırıldı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekfen-holding-cirosunu-acikladi-_107213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!