Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekfen Holding’e Emlakta ABD’li Ortak

Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, önde gelen uluslararası varlık yönetimi şirketi Och-Ziff (OZ) ile ortaklık anlaşması imzaladı. Gerçekleştirilen ortaklığın ardından Tekfen, emlak projelerini yeni kurulacak Tekfen-OZ Emlak Geliştirme A.Ş. çatısı altında sürdürecek.

yapi.com.tr
Tekfen Holding’e Emlakta ABD’li Ortak

ekfen Emlak Geliştirme Grubu, önde gelen uluslararası varlık yönetimi şirketi Och-Ziff (OZ) ile ortaklık anlaşması imzaladı. Gerçekleştirilen ortaklığın ardından Tekfen, emlak projelerini yeni kurulacak Tekfen-OZ Emlak Geliştirme A.Ş. çatısı altında sürdürecek.

Tekfen Holding bünyesinde 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, yeni bir ortaklığa imza attı. ABD’nin önde gelen varlık yönetimi şirketi Och-Ziff (OZ) ile ortaklık kararı alan Tekfen Holding A.Ş. bundan böyle emlak geliştirme projelerini yeni kurulacak Tekfen OZ Emlak Geliştirme A.Ş. şirketiyle sürdürecek.

Ortaklık sözleşmesi, Och-Ziff’i temsilen Och-Ziff Avrupa Ofisi Başkanı Michael Cohen, Tekfen’i temsilen ise Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gigin, Tekfen Holding CEO’su Erhan Öner ve Emlak Geliştirmeden Sorumlu Tekfen Holding Başkan Yardımcısı Mehmet Erktin’in katılımıyla düzenlenen törende kutlandı.

Yeni kurulan şirket, İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin diğer büyük şehirlerinde de konut ve ticari gayrimenkul projeleri geliştirecek.

Akmerkez’in kurucularından
Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, gayrimenkul sektöründeki gelişmeler ile ortaya çıkan yüksek kaliteli yapı ihtiyacını karşılamak üzere 2000 yılında kuruldu. Bugün İstanbul’da Akmerkez gibi Tekfen Tower ve Taksim Residences gibi kendi alanlarında fark yaratan projelerin altında yılların getirdiği tasarım ve inşaat tecrübesiyle Tekfen Emlak Geliştirme Grubu’nun imzası bulunuyor.

Akmerkez tecrübesinin de katkısıyla gayrimenkul sektöründe önemli bir marka haline gelen Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, özellikle konut, alışveriş merkezi ve ofis binaları konularındaki uzmanlığıyla tanınıyor. Tekfen Emlak Geliştirme Grubu, konsept tasarımından teknik ve ekonomik fizibilite çalışmalarına, tasarım geliştirmeden pazar araştırmalarına, anahtar teslim proje yönetiminden gayrimenkul yönetimine kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

Yarattığı projelerin her aşamasında “müşteri odaklılık” ve “sonsuz müşteri mutluluğu”na dayalı bir iş stratejisiyle hareket eden Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş.’nin, İstanbul Kağıthane, Bodrum Yalıkavak ve Bodrum Gümüşlük’te geliştirilen üç yeni projesi de bulunuyor.

Och-Ziff Varlık Yönetim Grubu
Global çapta bir kurumsal varlık yönetimi firması olan Och-Ziff Varlık Yönetim Grubu (Och-Ziff Capital Management Group), 1994 yılında Daniel Och (CEO) tarafından kuruldu. Gerek kamu gerekse özel piyasalarda faaliyet gösteren Grup, bugün yaklaşık 29 milyar dolar değerindeki bir portföyü yönetiyor. Grubun New York, Londra ve Hong Kong’daki ofislerinde 325’in üzerinde yatırım uzmanı ve analist çalışıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekfen-holdinge-emlakta-abdli-ortak_56820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!