Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekirdağ, Demiryolu Hattına Kavuşuyor

Tekirdağ il merkezi, Muratlı’dan geçen demiryoluna bağlanacak. Sınırları içinde birçok sanayi kuruluşu bulunan ve limanı ile dış ticarette önemli yer tutan Tekirdağ’ın demiryoluna kavuşması, ilin kalkınması yolunda büyük bir adım sayılıyor.

Zamanb>Tekirdağ il merkezi, Muratlı’dan geçen demiryoluna bağlanacak. Sınırları içinde birçok sanayi kuruluşu bulunan ve limanı ile dış ticarette önemli yer tutan Tekirdağ’ın demiryoluna kavuşması, ilin kalkınması yolunda büyük bir adım sayılıyor.

Tekirdağ-Muratlı Büyükkarıştıran demiryolu projesini hazırlamak üzere açılan ihaleyi Botek-Mega-Aksa konsorsiyumu aldı. Projenin altı ay içinde hazırlanmasından sonra 2006 yılı başlarında inşaat için ihale açılması bekleniyor. Toplam bedeli 50 milyon YTL (50 trilyon lira) olan projenin 2007 yılı içerisinde tamamlanarak hayata geçmesi planlanıyor.

DLH (Devlet Limanlar, Havameydanları) Genel Müdürlüğü’nden gelen yetkililer ile Tekirdağ Belediye Başkanı, Belediye Meclisi üyeleri, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bayındırlık Müdürlüğü yetkilileri, Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bir toplantı yaparak Muratlı-Tekirdağ demiryolu hakkında görüş alışverişinde bulundu. Tekirdağ-Muratlı demiryolu daha sonra Büyükkarıştıran’a bağlanarak yeni yapılacak olan İstanbul-Edirne demiryoluna bağlanacak. Belediye Başkanı Ahmet Aygün, Tekirdağ’ın artık önünün açık olduğunu belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Tekirdağ için aşkla çalışıyoruz. Hayalleri bir bir gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Nihayet demiryolu da Tekirdağ’a geliyor.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekirdag-demiryolu-hattina-kavusuyor_29384.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!