Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!

Teknik Yapı 2013’te önemli projelere imza atacak. Sivil kentsel dönüşüme başlayan şirket Mahmutbey, Basın Ekspres Yolu, Fikirtepe ve Bağdat Caddesi’nde proje geliştirecek.

Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım 2013 projelerini yapi.com.tr’ye açıkladı. Sivil kentsel dönüşüm projelerine imza atacaklarını söyleyen Durbakayım: “Daha önce yaptığımız fabrika inşaatlarını konut ve karma projeye dönüştürüyoruz. Yıllar önce bu çalışmaya Maltepe’de başladık. Sonrasında Kartal’da da devam ettik. Bu yıl ise Mahmutbey ve Basın Ekspres Yolu’nda proje yapacağız” dedi.

Projeler karma kullanımlı olacak

Mahmutbey projesinin Teknik Yapı imzalı bir tekstil fabrikasının dönüşümü ile gerçekleşeceğini dile getiren Durbakayım, bin 300 bağımsız birimden oluşan projelerinde konutun yanı sıra ofis ve ticari birim de yer alacağını ifade etti.

  • Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!
  • Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!
  • Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!
  • Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!
  • Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!
  • Teknik Yapı Sivil Dönüşüme Başlıyor!


Uçaksavar’da sona gelindi

Türkiye’nin en eski toplu konut sitelerinden biri olan Etiler’deki Uçaksavar Sitesi’nin dönüşümü için çalışmaların devam ettiğini belirten Durbakayım, “Projeye başlamak için yüzde yüz mutakabat sağlanmasını bekliyoruz. Şuan hak sahiplerinin yüzde 85’i ile anlaştık” dedi.

Fikirtepe’de inşaat 2 ay sonra başlıyor

Teknik Yapı kentsel dönüşümün en tartışılan bölgesi olan Fikirtepe’de de proje geliştirecek. Dubakayım, Fikirtepe’de 3 adada olacaklarını söyledi. İlk proje 2 ay sonra başlayacaklarını belirten Durbakayım diğer projelerinde ardı ardına geleceğini ifade etti.

Bağdat Caddesi’ne projeler yolda

Teknik Yapı, Avrupa yakasına yönelirken Anadolu yakasını da es geçmeyecek. Bağdat Caddesi’nde irili ufaklı 6-7 proje geliştireceklerini söyleyen Durbakayım, bu projelerden birinin diğerlerine kıyasla daha büyük olacağını ve deniz tarafında yer alacağını dile getirdi.

Evora’dan erken teslim müjdesi geldi

Bir milyon metrekare inşaat alnına sahip Evora İstanbul’da çalışmaların devam ettiğini belirten Durbakayım, erken teslimin gündemde olduğunu söyledi. Projenin bir bölümünde yüzde 60, diğer bölümünde yüzde 50 satışın gerçekleştiğini söyleyen Durbakayım, projedeki ticari alan satışlarını önümüzdeki günlerde ihale yoluyla yapacaklarını dile getirdi.

Devlet erkânı ve sanatçılar Evora’da evlendi

Deniz, demir ve karayolu ulaşımının birleştiği Tuzla’nın aynı zamanda yeni şehir için adres gösterildiğini hatırlatan Durbakayım, bölgenin Sabiha Gökçen Havalimanı, Marina Projesi, Marmaray ve Teknopark ile daha da gelişeceğini belirtti. Bölgeyi “İstanbul’un yeni yaşanabilir bölgesi” olarak tanımlayan Durbakayım, “Her kesim Tuzla’yı tercih ediliyor, edecek. Nişantaşı Teşvikiye’den emekli dönemi için daire alanlar var. Devlet erkânı, sanat camiasından da projemizde ev sahibi olanlar oldu” diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/teknik-yapi-sivil-donusume-basliyor-_105870.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!