Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Teknokent Projesi Bürokrasiye Takıldı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) bünyesindeki Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ile CICOM arasında imzalanan ortak yatırım ve niyet mektubunun ardından hayata geçmesi planlanan "Teknokent" bürokrasi engeline takıldı. Uluslararası arenada yatırım taahhüdünde bulunan firmalar, arazi tahsisi yapılmadığı için

Hürriyet Gazetesi
Teknokent Projesi Bürokrasiye Takıldı

İZMİR Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) bünyesindeki Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ile CICOM arasında imzalanan ortak yatırım ve niyet mektubunun ardından hayata geçmesi planlanan "Teknokent" bürokrasi engeline takıldı. Uluslararası arenada yatırım taahhüdünde bulunan firmalar, arazi tahsisi yapılmadığı için yatırım kararlarını geri çekmeye başladı.

Kazma vuramayız

EGİAD Başkanı Cemal Elmasoğlu, ilk binanın Aralık 2008’de yapılmış olması gerektiğine dikkat çekerek, "Kuluçka ofislerinin olması gerekiyordu. 2 milyon 183 bin metrekarelik arazinin devri bize yapılmadığı için kazma vuramıyoruz. Süreç aleyhimize işliyor. Müşteri kaybediyoruz. Tekrar bulamaz mıyız? İzmir gibi bir şehire bulabiliriz. Ancak çeşitli ülkelerde 18 teknoloji geliştirme bölgesinin kuruluşunda yer alan Fransız firma CICOM’u kaybedersek bir daha gelmez" dedi. Elmasoğlu, 8 ay önce CICOM ile ortak yatırım ve niyet mektubunu imzaladıklarını hatırlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/teknokent-projesi-burokrasiye-takildi_66741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!