Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Teknoloji Artık Tamamen Parmak Ucunda

Microsoft ilk 'yüzey bilgisayarı'nı tanıtıyor. Bu tasarım, kurucu Bill Gates'in 'ileride mouse ve klavyenin yerini ses, kalem veya dokunmayla daha doğal bir etkileşimin alacağı' şeklindeki yorumunun ilk somut örneği olarak görülüyor.

Radikal Gazetesi
Teknoloji Artık Tamamen Parmak Ucunda

icrosoft ilk 'yüzey bilgisayarı'nı tanıtıyor. Bu tasarım, kurucu Bill Gates'in 'ileride mouse ve klavyenin yerini ses, kalem veya dokunmayla daha doğal bir etkileşimin alacağı' şeklindeki yorumunun ilk somut örneği olarak görülüyor.

Microsoft Surface adlı bilgisayar, masanın plastik kaplamasının altındaki 30 inçlik ekranıyla restoranda mönü ısmarlamaktan parmakla dijital resim yapmaya kadar pek çok farklı işe yarıyor. Marifeti ekrandakileri dokunarak oynatmaktan ibaret değil, masaüstündeki diğer aygıtları algılayıp onlarla etkileşime de geçebiliyor.

Böylece isteyen cep telefonunu uygun yere koyarak cep menüsünü ekrana taşıyıp telefonuyla oynayabiliyor. Ya da masanın çevresindeki insanlar kendilerini üstten çeken bir makinedeki fotoğrafları ekrandan anında görüp üstünde parmaklarıyla oynayıp onları değiştirebiliyor. Surface'in, farklı arayüz ve teknolojilerle birleştirildiğinde mültimilyon dolarlık yeni bir bilgisayar kategorisi haline gelecek olan 'yüzey algılayan bilgisayar'ın basit bir örneği olduğu belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/teknoloji-artik-tamamen-parmak-ucunda_54433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!