Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Teksan, Mardin Güney Atıksu Tesisi'nin Elektrik İhtiyacını Karşılıyor

Teksan Jeneratör, Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Arıtma Tesisi’nin enerji ihtiyacını yenilenebilir güç çözümleri ile sağladı.

yapi.com.tr
Teksan, Mardin Güney Atıksu Tesisi'nin Elektrik İhtiyacını Karşılıyor

Enerji çözümleri ile sürdürülebilir bir dünya hedefleyen Teksan Jeneratör, yenilenebilir enerji çözümleri ile farklı projelerde yer alıyor. Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Tesisi’nin elektrik ve ısıtma ihtiyacını biyogaz kojenerasyon sistemi ile karşılayan Teksan, bu alandaki çalışmalarına hız verdi.

Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Tesisi, bölgedeki atık suyun arıtılarak insan ve çevre sağlığı için iyileştirilmesi hedefi ile geçtiğimiz yıl devreye alındı. Projeye Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) da destek verdi. Mardin’e ekonomik ve çevresel anlamda pek çok katkı sağlayan tesis, yıllardır kanalizasyon suları ile kirlenen Zergan Deresi’ni de kurtaracak. Ayrıca pamuk gibi endüstriyel tarım alanlarının verimli şekilde sulanması sağlanırken tesiste kurutulan çamur, çiftçilerin tarlalarında gübre ya da çimento fabrikalarında yakıt olarak değerlendirilebilecek. 

Teksan Jeneratör olarak sürdürülebilir çözümler noktasında önemli çalışmalar hayata geçirdiklerini belirten Teksan Jeneratör Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer şunları söyledi; “Yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak biyogaz ile çalışan kojenerasyon setleri en çevreci elektrik ve ısı üretim sistemlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Biyogaz ile çalışan kojenerasyon setleri, atıkların doğaya zarar vermesini önlerken enerji üretim maliyetlerini de azaltıyor. Ülkemizde çok güçlü biyogaz potansiyeli olmasına rağmen maalesef çok az sayıda tesis var.

Bu alanda Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan Mardin Güney Atıksu Arıtma Tesisi’nin proje ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. Mardin Güney (Kızıltepe) Atıksu Tesisi’nin ihtiyacını iki adet 500 kWe biyogaz jeneratör sistemimiz ile karşıladık. Projeye özel geliştirdiğimiz sistem elektrik enerjisi üretirken açığa çıkacak olan ısıl enerjiyi de atık su prosesine yönlendiriyor. Mardin Güney Atıksu Arıtma Tesisi Projesi’nde tercih edilmemizde çeyrek asırlık sektör tecrübemiz ve özel projelerdeki referanslarımız önemli rol oynadı.” 

http://www.yapi.com.tr/haberler/teksan-mardin-guney-atiksu-tesisinin-elektrik-ihtiyacini-karsiliyor_172053.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!