Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekstil Devine Alıcı Çıkmadı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk fabrikası olma özelliğini taşıyan ve tekstil sektörünün lokomotif kuruluşları arasında gösterilen Denteks, icra yoluyla satışa çıktı. 1999’da Türkiye’nin en zenginleri listesinde yer alan Ali İhsan Kasapoğlu’nun sahibi olduğu fabrika, fiyatı 2 milyon 800 bin TL’ye kadar düşmesine rağmen alıcı bulamadı.

Gazete Vatan
Tekstil Devine Alıcı Çıkmadı

STRONG>Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk fabrikası olma özelliğini taşıyan ve tekstil sektörünün lokomotif kuruluşları arasında gösterilen Denteks, icra yoluyla satışa çıktı. 1999’da Türkiye’nin en zenginleri listesinde yer alan Ali İhsan Kasapoğlu’nun sahibi olduğu fabrika, fiyatı 2 milyon 800 bin TL’ye kadar düşmesine rağmen alıcı bulamadı.

İcra ile satılması 10 Ocak 2010’da kesinleşen Denizli’nin önemli tekstil firmalarından Denteks’e alıcı çıkmadı.

Mahkemenin verdiği, ‘mallarıyla birlikte satılamaz’ yönünde karar yüzünden satış süreci uzayan Denteks’in sadece binası 7 milyon liraya icrayla satışa çıktı. Bir firmanın alacakları karşılığında uygulattığı haciz kapsamında Honaz İcra Müdürlüğü’ndeki ilk oturumda Denteks’in binası alıcı bulamadı. Satış 10 gün sonraya ertelenirken, 7 milyon liralık bedel de 2 milyon 800 bin TL’ye çekildi.

1993 yılında üretime başlayan ve 1999 yılında Türkiye’nin en zenginleri arasında 91’inci sırada yer alan Ali İhsan Kasapoğlu’nun sahibi olduğu Denteks için biçilen fiyatın düşük olması sanayi çevrelerinde üzüntü yarattı. Denteks, mahkeme kararından önce fabrika binası ve içindeki malzemelerle birlikte 10 milyon 12 bin 750 TL yaklaşık bedelle satışa çıkmıştı.

Fabrikanın binasının satışının gerçekleşmesinin ardından binanın içinde bulunan malzemeler için açık artırma tarihi açıklanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekstil-devine-alici-cikmadi-_77671.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!