Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TEMA Komitede Yok

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), mart ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek 5. Dünya Su Forumu’nun düzenleyicileri listesinden çıkarıldı. İletişim, ortak çalışma, oturum bildirilerinin seçimi ve bütçe konularında yaşanan sorunlar nedeniyle forumun sekreteryası ile anlaşmazlığa düşen TEMA, forumda

Cumhuriyet Gazetesi
TEMA Komitede Yok

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), mart ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek 5. Dünya Su Forumu’nun düzenleyicileri listesinden çıkarıldı. İletişim, ortak çalışma, oturum bildirilerinin seçimi ve bütçe konularında yaşanan sorunlar nedeniyle forumun sekreteryası ile anlaşmazlığa düşen TEMA, forumda sadece bildiri sunacak.

Dünya Su Konseyi tarafından 16-22 Mart 2009 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek 5. Dünya Su Forumu’nda eşkoordinatörlük görevi verilen TEMA, Stockholm’de 18 Ağustos 2008’de yapılan değerlendirme ve karar alma toplantısında katılım listesinden çıkarıldığını öğrendi.

“Sürdürülebilir Kalkınma” ana konusu altındaki “Küresel Değişiklikler ve Risk Yönetimi” teması kapsamında “Su Kaynaklı Göç, Değişen Arazi Kullanımı ve İnsan Yerleşimleri” başlığında bir oturum düzenleme görevi verilen vakıf, forum için koordinasyon çalışmaları da yürüttü. Ancak bu süreçte 5. Dünya Su Forumu Sekreteryası ile bir dizi sorunlar yaşandı.

Vakfın bugüne dek kendi sınırlı bütçe olanakları ile çalışma yürüttüklerine vurgu yapan yetkililer, “Problemler çözümlense bile kalan 7 aylık kısıtlı sürede TEMA Vakfı olarak bu görevi sürdürmemizin etkin ve yararlı olmayacağı kanaatindeyiz. Foruma sadece tebliğ sunarak katılacağız” dediler.

Kadıoğlu:?Muhatap yok

Sekreterya ile benzer sorunlar yaşayan İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu da “Kendime resmi bir muhatap da bulamadım. Yurtdışındaki toplantılara maddi nedenlerle katılamadım. Bütçeyi kullanma ile ilgili sekretarya sorunlar yaşıyor. Toplantılarda da hep bu para işi konuşuluyor. Seçilen makelelerimi eğer İngilizceye çevirirlerse vatan millet aşkına gidip sunacağım” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tema-komitede-yok_64288.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!