Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temelli, Hayalet Yerleşim Yeri oldu

Ankara’nın Polatlı İlçesi’ne bağlı beldesinin Sincan’ın mahallesi statüsüne dönüştürülen Temelli, eski canlılığını kaybederken, hayalet yerleşim birimine döndü. Beldedeki gayrimenkul rantı kaybolurken, esnaflar ise birbir kepenk kapatmak durumunda kaldı.

Hürriyet ANKARA
Temelli, Hayalet Yerleşim Yeri oldu

2009’da belediyesi kapatılarak 8 köyü ile Sincan’ın mahallesi haline getirilen Temelli beldesinin aradan geçen 10 ay içinde tüm cazibesini kaybetti. Adeta hayalet yerleşim birimine döndü.

Ankara’nın Polatlı İlçesi’ne bağlı beldesinin Sincan’ın mahallesi statüsüne dönüştürülen Temelli, eski canlılığını kaybederken, hayalet yerleşim birimine döndü. Beldedeki gayrimenkul rantı kaybolurken, esnaflar ise birbir kepenk kapatmak durumunda kaldı. Belde sakinleri, kendilerini hükümet tarafından cezalandırılmış olarak görürken, eski durumlarını özler hale geldiklerini söyledi. Göl rekreasyon alanı ve gayrimenkul yatırım bölgesi ile Ankara’nın en cazip bölgelerinden biriyken 2009’da belediyesi kapatılarak 8 köyü ile birlikte Sincan’ın mahallesi haline getirilen Temelli beldesinin aradan geçen 10 ay içinde tüm cazibesini kaybetti. Belde sakinleri Sincan’a ulaşımdan yakınırken, faaliyette olan 30’a yakın esnaf işyerini kapatmak zorunda kaldı. Keçiören’de otururken Temelli’ye taşındığını ve inşaat malzemeleri dükkan açtığını belirten Yılmaz Koçak, Ankara’ya dönme planları yaptığını belirtti. Yurt dışından Temelli’ye gelerek lokantacılık yapan Hüseyin İlter, beldeye yatırım yaptığına pişman olduğunu belirtti

http://www.yapi.com.tr/haberler/temelli-hayalet-yerlesim-yeri-oldu_76356.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!